Sąd rejonowy umorzył sprawę Kai Godek! Tłumaczenie jest wprost niedorzeczne! Jednak to nie koniec, sprawa trafia do sądu wyższej instancji.

Podziel się artykułem:
  • 970
    Udostępnienia

Sąd Rejonowy nie był pewien czy Kaja Godek dopuściła się zniesławienia mówiąc publicznie, że „geje chcą adoptować dzieci żeby je molestować i gwałcić”. I umorzył sprawę z powodu braku przesłanki bezpośredniości. Sędzia uznała, że Godek nie znała osób, które znieważała.

Czy na tej samej zasadzie jeśli ktoś będzie znieważał katolików to nie robi nic karalnego dopóki nie wskaże każdego z nich z imienia i nazwiska?

Tymczasem kodeks karny mówi wyraźnie, że zniesławić można zarówno osobę fizyczną, jak i grupę osób. A grupa to ludzie powiązani wspólnymi właściwościami. Katolicy są grupą i geje są grupą.

Jednak Sąd Rejonowy nie był pewien.

Ośrodek nie zamierza jednak odpuszczać. Sprawa trafi do sądu wyższej instancji, który rozstrzygnie czy geje mogą w Polsce występować w obronie swojej godności.

Dalej pozostaje Europejski Trybunał Praw Człowieka. W Strasburgu nieco inaczej patrzy się na prawa człowieka niż w pisowskiej Polsce.

Decyzja sądu doskonałe wpisuje się w obraz Polski marzeń” Jarosława Kaczyńskiego. Niestety dopóki rządzą nami religijni fanatycy nie można liczyć na uczciwe traktowanie.

Źródło: OMZRiK – Facebook

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 970
    Udostępnienia

One thought on “Sąd rejonowy umorzył sprawę Kai Godek! Tłumaczenie jest wprost niedorzeczne! Jednak to nie koniec, sprawa trafia do sądu wyższej instancji.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: