Kościół właśnie udowodnił, że jest nie reformowalny i nie rozumie problemu pedofilii.

Podziel się artykułem:
  • 3.7K
    Udostępnienia

Biskup Stanisław Napierała – Jakub Kaczmarczyk / PAP

Uroczystość wyświęceń nowych kapłanów w Kaliszu miał poprowadzić biskup Edward Janiak. Po interwencji dziennikarzy, został on odsunięty od tego zadania. Zastąpił go biskup Stanisław Napierała. Problem polega na tym, że ten hierarcha także wiedział o czynach pedofilskich księdza Arkadiusza Hajdasza, gdy dochodziło do nich na terenie diecezji kaliskiej.

Biskup Edward Janiak to antybohater filmu braci Sekielskich „Zabawa w chowanego”, który chronił co najmniej dwóch księży pedofilów.

W „Zabawie” dziennikarze przedstawiają dowody na to, że nie tylko hierarcha kościelny wiedział o przestępstwach popełnianych przez podległych mu księży, ale również wielokrotnie je tuszował.

Biskup Edward Janiak nie wyraził zgody na pokazanie jego wizerunku w filmie, ale słyszymy hierarchę na nagraniu sporządzonym w ukryciu przez rodziców jednej z ofiary ks. Hajdasza. Janiak przyjmuje tych ludzi na wizytę i początkowo prosi o wyjaśnienia. Jednak mija chwila i każe im opuścić pomieszczenia. Wyrzuca ich za drzwi, twierdząc, że zgłosić przestępstwo wobec duchownego może jedynie sama ofiara, a z rodzicami, ani z nikim innym nie będzie rozmawiał. Rodzice są zdruzgotani, tak jak widzowie, którzy będą tej scenie przyglądać się w trakcie seansu.

Jak dowiedział się Onet.pl, Janiak uroczystości nie poprowadzi. Ma go zastąpić go senior Stanisław Napierała.

Jak twierdzi jeden z poszkodowanych przez ks. Hajdasza, jego matka informowała o całej sprawie właśnie biskupa Napierałę. Kobieta miała także informować o Hajdaszu prokuraturę. 

Nie wiem czy to lepsza podmianka jest, bp Napierala wcale nie jest lepszy. Do niego skierowala moja mama listy z informacja o molestowaniu!

Źródło: Onet.pl

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 3.7K
    Udostępnienia

Dodaj komentarz