Sylwester do zadań specjalnych. Odpowiedź PiS na film Sekielskich.

Podziel się artykułem:

foto: screenshot z TVP

Sylwester Latkowski dostał rozkaz z Nowogrodzkiej. „Zrób coś z tym filmem Sekielskich”. I zrobił. Film produkcji PiS traktuje o pedofilii w środowisku celebrytów. I chociaż pedofilia jest przerażającym zjawiskiem PiS nie chce zauważyć jej w śród księży i film Latkowskiego ma odwrócić uwagę od kościoła.

Problem polega na tym, że o ile film Sekielskich opiera się na faktach, film Latkowskiego jest robiony pod dyktando z Nowogrodzkiej i ma na celu zniszczyć wrogów władzy.

Choć drugi film Sekielskich – podobnie jak pierwszy – odbił się w społeczeństwie szerokim echem, film Latkowskiego wzbudził przede wszystkim wiele kontrowersji i pytań. Brak również dowodów, na to że wymienieni celebryci byli powiązani z procederem.

Jest za to szybka reakcja ministra Ziobro. Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik poinformował na antenie TVP, że prokurator generalny Zbigniew Ziobro polecił utworzyć specjalny zespół do zbadania sprawy, którą Latkowski przedstawił w filmie.

Szkoda, że nie zrobił tego samego po projekcji „Zabawy w chowanego”.

Warto zaznaczyć, że sprawa „Krystka” i sopockiego klubu „Zatoka Sztuki” swój początek ma w 2015 roku, gdy 14-letnia Anaid popełniła samobójstwo po tym, jak miała zostać zgwałcona. Od tamtego czasu wobec bohaterów dokumentu prowadzono postępowania, a śledztwo ws. śmierci Anaid toczy się od pięciu lat.

Wspomniany „Krystek”, czyli Krystian W., został w 2018 roku skazany na trzy lata więzienia, jest w trakcie odsiadywania wyroku. Wielu komentatorów zwracało więc uwagę, że dokument nie ujawnił nowych faktów na temat wydarzeń z Sopotu, a jedynie był odtworzeniem historii.

Źródło: Gazeta.pl

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:

Dodaj komentarz