Jacek Kurski wraca do kierowania TVP. Prezydent znowu został ośmieszony przez własną partię.

Podziel się artykułem:

Dymisja Jacka Kurskiego była warunkiem podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudy ustawy przekazującej dwa miliardy złotych na telewizję rządową. Kurski został odwołany ale nie zniknął z TVP, teraz wraca na stanowisko prezesa.

Krzysztof Czabański Szef Rady Mediów Narodowych ogłosił głosowanie nad powołaniem Jacka Kurskiego do zarządu Telewizji Polskiej.

Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl poparcie tej kandydatury zależy od głosów trojga członków RMN powołanych przez PiS: byłego posła Krzysztofa Czabańskiego, posłanki Joanny Lichockiej i europosłanki Elżbiety Kruk. W radzie są jeszcze Juliusz Braun (z rekomendacji PO) i Grzegorz Podżorny (z rekomendacji Kukiz ’15).

Głosowanie odbywa się korespondencyjne, a członkowie rady mają dwa dni na oddanie głosu.

Przewodniczący Krzysztof Czabański poinformował portal, że głosował już za przyjęciem uchwały w sprawie powołania Jacka Kurskiego do zarządu publicznej telewizji. Z tym wnioskiem miał się zwrócić do niego p.o. szefa TVP Maciej Łopiński.

Oprócz wyboru Jacka Kurskiego na prezesa, członkowie głosują nad rozszerzeniem zarządu TVP do czterech osób. Obecnie w zarządzie jest p.o. Maciej Łopiński, członek zarządu Mateusz Matyszkowicz, zawieszona członek zarządu Marzena Paczuska oraz czwartą osobą miałby być Jacek Kurski.

Nietrudno się domyślić, że komentarze na temat powrotu na stanowisko prezesa przez Jacek Kurskiego dotyczą samego prezydenta Andrzeja Dudy.

Pytanie pozostaje otwarte, dlaczego PiS dąży żeby upokorzyć prezydenta?

Czy nie pogrzebie w ten sposób jego szans w wyborach?

Andrzej Duda warunkował podpisanie ustawy o przekazaniu 2 mld zł na media publiczne zmianą szefa TVP. Jacek Kurski „odszedł” ze stanowiska prezesa zachowując kluczowy wpływ na TVP, a teraz wraca. Jeśli PIS nie liczy się z PAD, (prezydentem Andrzejem Dudą – przyp.) to jak mają liczyć się Polacy?

spytał Jacek Nizinkiewicz z „Rzeczpospolitej” za pomocą Twittera.

Jacek Kurski comeback. Wiele to mówi o sile rażenia Głowy Państwa

to wypowiedź Janusza Schwertnera z Onetu.

Powrót Kurskiego do zarządu TVP to same plusy: Łopiński będzie miał mniej papierów do podpisywania, Dudę upokorzą na amen, Kaczyński weźmie odwet na Dudzie, TVP wróci na kurs profesjonalizmu i obiektywizmu.

skomentował Jacek Gądek z Gazeta.pl.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz
Podziel się artykułem:

Leave a Reply