Wytwórnia Mystic Production zawiesza współpracę z radiową Trójką. To efekt cenzury w radio.

Podziel się artykułem:
  • 428
    Udostępnienia

Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta

Piosenka Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój” zajęła pierwsze miejsce na Liście Przebojów Trójki. Ponieważ uderza ona w prezesa Kaczyńskiego, dyrektor radia postanowił ją ocenzurować i wyrzucić z listy przebojów. Wywołało to falę protestów. Stacje postanowił opuścić Marek Niedźwiecki. Teraz od stacji odwracają się artyści i wytwornie.

W wyrazie solidarności z moim przyjacielem Kazikiem, Markiem Niedźwieckim i innymi pracownikami Trójki protestuję przeciwko praktykom przypominającym mi najgorsze czasy komunizmu, które doskonale pamiętam jako artysta i obywatel tego kraju. Dlatego też proszę o nieprezentowanie moich utworów na antenie Polskiego Radia do odwołania

takie oświadczenie napisał Muniek Staszczyk.

Przez jakiś czas nie będę udzielała się na antenie radiowej Trójki. Nie godzę się na polityczną dewastację radia. Czekam, aż Trójka wróci

napisała Daria Zawiałow.

Boję się, że zmierzamy w stronę Gilead z Opowieści Podręcznej

stwierdziła Majka Jeżowska.

Wczoraj coś pękło na dobre. Popękałem na kawałki

napisał Krzysztof Grabowski z Pidżamy Porno.

Do grona obrońców demokracji dołączyła wytwórnia Mystic Production. Oznacza to, że na antenie Programu III Polskiego Radia nie zagoszczą utwory Deep Purple, Nicka Cave’a czy Marillion. Dotyczy to również wykonawców krajowych między innymi: Organek, Lao Che, Sorry Boys, Artur Andrus, Piotr Bukartyk.

Brak chociażby Deep Purple to cios dla stacji, ponieważ zespół jest notowany na drugim miejscu tegorocznego Topu Wszech Czasów.

Oświadczenie Mystic Production

Niniejszym informujemy o zawieszeniu współpracy z Trójka – Program 3 Polskiego Radia.
W ostatnich latach ze stacji została zwolniona lub odeszła elita dziennikarstwa, najlepsi z najlepszych. Ludzie, którzy stanowili dla nas gwarancję niezależności i dzięki którym Trójka była radiem mądrym, otwartym na świat. Radiem, które uczyło i bawiło, dla którego najwyższymi wartościami były mądrość i wolność – w tym gwarantowana nam przez Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej wolność wyrażania swoich poglądów oraz wolność twórczości artystycznej.
Dziś tej Trójki już nie ma. Piątkowe i sobotnie wydarzenia, a więc anulowanie wyników głosowania słuchaczy Listy Przebojów Marka Niedźwieckiego i Piotra Barona, co w naszej ocenie nosi znamiona cenzury, przelały czarę goryczy. Nie możemy pozostać bierni.
Prosimy o nieemitowanie naszych utworów na antenie PR3 do czasu przywrócenia w radiu podstawowych standardów, których oczekujemy od mediów, szczególnie publicznych.
Nasza decyzja obejmuje zarówno katalog artystów międzynarodowych (m.in. Deep Purple, Nick Cave, Skunk Anansie, Marillion – pełna lista zostanie dostarczona radiu), jak i polskich (OrganekLao CheSorry BoysArtur AndrusPiotr Bukartyk – tu również pełna lista zostanie dostarczona radiu).
Mystic Production

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 428
    Udostępnienia

Dodaj komentarz