Będzie trzecia części dokumentu braci Sekielskich. Najbardziej kontrowersyjna ponieważ będzie dotyczyć papieża Jana Pawła II.

Podziel się artykułem:
  • 2.6K
    Udostępnienia

Papież Jan Paweł II to postać, która w Polsce ma status wyjątkowy, świętość, na którą nie godzi podnosić się nawet cienia podejrzeń, papież Polak to ideał pozbawiony jakichkolwiek wad. Teraz bracia Sekielscy sprawdzą ile tak naprawdę wiedział Papież.

Tomasz Sekielski zdradził temat trzeciego dokumentu o pedofilii w rozmowie na gazeta.pl:

Będziemy robić film o Janie Pawle II. Będzie trzecia część, w której postaramy się znaleźć odpowiedzi na pytania: co wiedział, czego nie wiedział, co robił i czego nie robił Jan Paweł II, jeśli chodzi o walkę z przestępstwami seksualnymi, których dopuszczali się duchowni w trakcie jego pontyfikatu. To będzie film, który w gruncie rzeczy będzie rozgrywał się poza Polską. Będziemy dużo jeździć po świecie, mamy długą listę rozmówców.


Idealizajca kościoła katolickiego i samego papieża w Polsce przechodzi wszelkie normy. A przecież wiemy, że kościół jest na przykład współodpowiedzialny za ludobójstwo w Rwandzie.

Jan Paweł II jest bezpośrednio odpowiedzialnym za szerzenie się AIDS w Afryce, gdzie zakazał używania prezerwatyw.

To właśnie Jan Paweł II kazał tuszować sprawy pedofilii w obawie przez utratą pozycji kościoła.

Lista przestępstw i zbrodni kościoła jest bardzo długa. Wątpliwe jest jednak, aby w Polsce nowy dokument o pedofilii został zrozumiany. Dotykać przecież będzie „ideału„, który sięgnął bruku.

Na reakcję rządu, też nie ma co liczyć.

Tomasz Siekielski stwierdził w Radio Zet, że jest trochę rozczarowany brakiem efektów po premierze pierwszego dokumentu:

Klasa polityczna, w całości, nie zdała egzaminu po filmie „Tylko nie mów nikomu”. Politycy mieli usta pełne wielkich słów, oburzenia, zapewnień, że dobro dzieci jest dla nich najważniejsze, a przez ten rok poza przepychankami politycznymi nic się nie dzieje. Wielu hierarchów i znaczna część kościoła instytucjonalnego, niewiele zrobiła, aby zwrócić się w kierunku ofiar z empatią i zmienić swoje postępowanie.

Źródło: Antyradio

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 2.6K
    Udostępnienia

Dodaj komentarz