18 milionów polskich złotych na nagrody w TVP. Stać ich, dostali wszakże 2 miliardy złotych od rządu.

Podziel się artykułem:
  • 901
    Udostępnienia

Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta

Portal Wirtualnemedia.pl ustalił, że w ubiegłym roku wpływy TVP wyniosły 2,56 mld zł (w znacznej mierze dzięki tzw. rekompensacie z budżetu). „Telewizji Polskiej udało się osiągnąć w ub.r. 89 mln zł zysku netto. (…) Z zeszłorocznego zysku zdecydowano się przeznaczyć 71 mln zł na kapitał zapasowy, a na nagrody dla pracowników 18 mln zł”.

Bez rekompensaty w ogóle TVP nie mogłaby funkcjonować, cały system oparty jest na przekonaniu, że w przyszłym roku też będzie rekompensata i to o takiej, jak poprzednia wysokości

skomentował ten wynik były prezes TVP Juliusz Braun.

Z ujawnionego sprawozdania możemy się dowiedzieć, że w zeszłym roku Telewizji Polskiej udało się osiągnąć 89 mln zł zysku netto. Wiadomo też, że pod koniec roku w stacji pracowało 2790 pracowników etatowych, którzy zarabiali średnio 9572 zł. Teraz TVP chciałoby przeznaczyć 18 mln zł na nagrody dla pracowników.

Wynagrodzenie dla zarządu telewizji rządowej wzrosło trzykrotnie w stosunku do zeszłego roku i wyniosło 2,18 mln zł.

Przypomnijmy, że w marcu Andrzej Duda podpisał ustawę, która przekazała prawie 2 mld zł na media publiczne. W jej treści napisano, że taka kwota będzie trafiać m.in. do TVP i Polskiego Radia co roku przez kolejnych pięć lat.

Z analizy prof. Tadeusza Kowalskiego z Uniwersytetu Warszawskiego wynika, że Telewizja Polska nie wymaga dofinansowywania z budżetu państwa. Ekspert analizując finanse TVP doszedł do konkluzji, że jej przychody z reklam i z abonamentu przewyższają potrzeby budżetowe.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 901
    Udostępnienia

Dodaj komentarz