Janusz Korwin-Mikke namawia do zabójstw w „Hot16Challenge2”. Jest zgłoszenie do Komisji Etyki

Podziel się artykułem:
  • 114
    Udostępnienia

Janusz Korwin-Mikke / Źródło: YT/ NPTV

Hot16challenge to wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny. Druga edycja legendarnej rapowanej akcji to nie tylko nagrywanie muzyki, ale również pomoc w walce z koronawirusem. Wraz z #hot16challenge2 ruszyła zbiórka – “Beef z koronawirusem #hot16challenge” dla Siepomaga.pl. Zarówno nominowani jak i fani mogą wpłacać pieniądze na pomoc pracownikom służby zdrowia w walce z Koronawirusem. Zbiórka dostępna jest pod adresem: http://siepomaga.pl/hot16challenge. Całą akcję można śledzić na stronie http://hot16challenge.network.

Do akcji włączył się również kontrowersyjny polityk Janusz Korwin-Mikke. Jego tekst nie tylko nie jest atrakcyjny artystycznie, ale również niesie niebezpieczny przekaz. W związku z tym Poseł Lewicy Maciej Kopiec złożył zgłoszone do sejmowej Komisji Etyki.

W związku z rażącym naruszeniem zasad etyki poselskiej przez posła Konfederacji, pana Janusza Korwin-Mikkego, zwracam się do wysokiej komisji z prośbą o podjęcie regulaminowych działań, prowadzących do właściwej oceny występku pana posła

pisze w swoim wniosku Kopiec

W akcji internetowej, której pierwotnym celem było zbieranie funduszy dla polskich medyków walczących z koronawirusem, poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke zwraca się do słuchaczy i kilkukrotnie zapewnia ich, że osoby o odmiennych poglądach politycznych czy gospodarczych zasługują na śmierć.

pisze dalej.

Poseł Kopiec postanowił wymienić wszystkie przykłady zgłaszanego przez niego języka. Cytując szefa Konfederacji, wymienia:

  • „Socjalistów poszatkuję, bo to są zwyczajne szmaty”;
  • „Trzeba wziąć takiego drania, obciąć jaja, albo gorzej”;
  • „Więc pieprzeni socjaliści mają wisieć zamiast liści.”

Składam zawiadomienie do Komisji Etyki w sprawie skandalicznego zachowania posła Konfederacji, Korwina Mikkego. Jeśli 30 lat w polityce nie nauczyło pana posła nawet przyzwoitego języka, powinien z niej, po prostu – odejść.

napiał na Twiterze Maciej Kopiec

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 114
    Udostępnienia

Dodaj komentarz