Chytry plan Kaczyńskiego, wybierze Dudę przy zamkniętych lokalach wyborczych. Termin wyborów, 10 Maja, nadal obowiązuje!

Podziel się artykułem:
  • 216
    Udostępnienia

Uwaga! Wybory oficjalnie nie zostały odwołane! Na stronie Państwowej Komisji Wyborczej wciąż trwa odliczanie do otwarcia lokali wyborczych, a w weekend będzie obowiązywać cisza wyborcza! W niedzielę będą czynne komisje obwodowe w polskich ambasadach.

Dwóch szeregowych posłów spotkało się towarzysko i wymyślili sobie, że wyborów nie będzie. Tylko jest jeden problem, porozumienie dwóch szefów partii nie stanowi źródła prawa.

Nikt oficjalnie wyborów nie odwołał. Według PiS ma to działać na zasadzie, że:

Po 10 maja 2020 r. oraz przewidywanym stwierdzeniu przez SN nieważności wyborów, wobec ich nieodbycia, Marszałek Sejmu ogłosi nowe wybory prezydenckie w pierwszym możliwym terminie.

Wynika z tego, że PiS już wie jaki wyrok wyda Sąd Najwyższy.

Dzisiaj dr hab. Joanna Lemańska, prezes Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych w Sądzie Najwyższym nieoczekiwanie oświadczyła, iż z dużym zdziwieniem odebrała informację, że zostało:

przyjęte założenie dotyczące przyszłego orzeczenia SN w sprawie uznania ważności wyborów prezydenckich w Polsce

A teraz przyjrzyjmy się sprytnemu planowi Jarosława Kaczyńskiego:

Zwolennicy PiS z Polonii zwłaszcza tej ciemnogrodzkiej z USA oddadzą głos na Andrzeja Dudę, w komisji obwodowej w ambasadzie. Proszę pamiętać, że frekwencja w wyborach prezydenckich nie ma znaczenia!

Jedyne komisje obwodowe, które będą działać w niedzielę są w polskich ambasadach. Dziś rejestrowano tam osoby chcące w niedzielę oddać głos. Zgodnie z prawem frekwencja nie ma znaczenia dla ważności wyborów. Tak więc prezydenta wybiorą w niedzielę emigranci.

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 216
    Udostępnienia

Dodaj komentarz