Stan klęski żywiołowej i dymisja rządu, ten scenariusz najbardziej prawdopodobny.

Podziel się artykułem:
  • 807
    Udostępnienia

Wewnątrz obozu władzy trwa spór dotyczący wyborów prezydenckich. PiS chce je przeprowadzić w formie korespondencyjnej w maju, natomiast według Porozumienia Jarosława Gowina to niemożliwe.

Jarosław Kaczyński postanowił, że głosowanie w tej sprawie się odbędzie niezależnie od jego wyników. Zrobi to specjalnie, żeby winę za przegrane głosowanie i kryzys polityczny zwalić na Jarosława Gowina i Porozumienie

mówi w rozmowie z Wprost.pl osoba z otoczenia prezesa PiS. Według gazety Kaczyński podjął decyzję o głosowaniu nie będąc pewnym jego wyników.

Wprost podaje, że najbardziej aktualny scenariusz w wypadku przegranego głosowania na temat wyborów prezydenckich, to wprowadzenie stanu klęski żywiołowej i dymisja rządu. Wówczas wybory prezydenckie odbyłyby się razem z parlamentarnymi dopiero za kilka miesięcy – być może 9 lub 16 sierpnia (w okresie 90 dni od dnia zakończenia stanu klęski żywiołowej nie mogą się odbyć wybory).

Równocześnie przygotowania do wyborów prezydenckich w formie korespondencyjnej trwają. Poczta Polska otrzymała bazę PESEL od Ministerstwa Cyfryzacji, karty do głosowania są drukowane.

W sprawie przekazania bazy danych osobowych Poczcie Polskiej wybuchła spora dyskusja. Nie ma podstawy prawnej aby PP mogła posiadać i przetwarzać dane osobowe pozyskane z ministerstwa.

Jeśli chcieliby Państwo aby państwa dane zostały usunięte z bazy Poczty Polskiej prosimy pobrać ten formularz.

Więcej o formularzu i gdzie to wysłać prosimy przeczytać w tym artykule.

Źródło: wprost.pl

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 807
    Udostępnienia

Dodaj komentarz