Czyżby Kaczyński przegrał z Gowinem? Wybory 23 Maja?

Podziel się artykułem:
  • 225
    Udostępnienia

Jak donosi reporter RMF FM Patryk Michalski aż 12 posłów Porozumienia może zagłosować przeciwko wyborom korespondencyjnym 10 Maja. Nic dziwnego, że Kaczyński szuka poparcia u Konfederacji.

W sejmowych kuluarach mowi się, że Kaczyński oferuje Konfederacji przeróżne stanowiska w spółkach skarbu państwa aby tylko głosowali za wyborami korespondencyjnymi.

Słychać jednak, że szanse na skuteczne poparcie prezydenckich wyborów kopertowych jest niewielkie wobec sprzeciwu „gowinowców”. Możliwe, że w ostatnim tygodniu przed zaplanowanymi wyborami pojawi się więc nowa propozycja.

Mówi się, że Kaczyński rozważa przesunięcie terminu wyborów prezydenckich na 23 Maja. To wymusza kolejne zmiany prawa, a wybory powinny odbyć się przecież już za tydzień. Ze względu na brak czasu trudno to sobie wyobrazić.

Jedyne rozwiązanie dla rządzących byłoby wprowadzenie stanu klęski żywiołowej, ale PiS broni się przed tą alternatywą jak diabeł przez święconą wodą.

Źródło: RMF.FM

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 225
    Udostępnienia

Dodaj komentarz