PiS dalej wykorzystuje prokuraturę. Witak składa zawiadomienie na ekspertyzę, ponieważ jest ona nie pomyśli partii.

Podziel się artykułem:
  • 638
    Udostępnienia

Dr hab. Michał Bernaczyk konstytucjonalista z Uniwersytetu Wrocławskiego na zlecenie Biura Analiz Sejmowych napisał ekspertyzę. Nie spodobała się ona marszałek Sejmu Elżbiecie Witek i postanowiła zawiadomić prokuraturę.

W napisanej ekspertyzie autor wywodził, że prawo nie pozwala na przekazanie przez samorządy danych wyborców Poczcie Polskiej, której żądanie opiera się na decyzji premiera Mateusza Morawieckiego „wydanej z rażącym naruszeniem prawa„.

O ekspertyzie poinformował portal TVN24, a po publikacji, Elżbieta Witek zapowiedziała na środowej konferencji prasowej złożenie zawiadomienia do prokuratury.

Opinia w sprawie udostępniania danych wyborców nie została przygotowana przez Biuro Analiz Sejmowych. Bezprawnie wykorzystano logo Sejmu RP i BAS-u, ktoś się podszywa pod Biuro

oceniła pani marszałek.

Nie byłem związany z żadną opcją, współpracowałem z politykami różnych stron. Jestem zaskoczony i oburzony tą sytuacją. Od wczoraj otrzymuję dużo wyzwisk. Szkoda mi tych urzędników i prokuratorów, którzy będą musieli brać udział w tej farsie

mówi Michał Bernaczyk, ktory podkreśla w rozmowie z TVN24.pl , że jako ekspert zewnętrzny współpracował z Komisją Odpowiedzialności Konstytucyjnej i Biurem Analiz Sejmowych od 2012 roku.

W piątek zadzwoniła do mnie pani z BAS-u, a potem otrzymałem maila ze zleceniem napisania ekspertyzy. Napisałem ją i wysłałem do BAS-u. To, co się potem tam działo, było już poza mną.

kontynuuje konstytucjonalista.

Okazuje się, że ekspertyzę zamówiła Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydata na prezydenta.

BAS jest narzędziem. Każdy poseł, tym bardziej wicemarszałek ma możliwość zwrócenia się o opinię prawną

Małgorzata Kidawa-Błońska pytana o sprawę przez PAP powiedziała w środę, że opinia została zlecona 23 kwietnia br., a sporządzona 27 kwietnia br.

Źródło: TVN24.PL

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 638
    Udostępnienia

Dodaj komentarz