Bez rządowej aplikacji ProteGo safe nie wejdziesz do sklepu!

Podziel się artykułem:

Od 4 Maja wejscie do sklepów będzie priorytetyzowanie dla osób, które zainstalowały aplikacje ProteGo Safe. Bez zainstalowania aplikacji ProteGO Safe będziesz klientem drugiej kategorii w niektórych sklepach…

Nie jest tajemnicą poliszynela, że rząd PiS ma w głębokim poważaniu obywateli, a napewno już naszą prywatność.

Opublikowane właśnie przez Ministerstwo Rozwoju zasady “luzowania” ograniczeń w handlu zawierają następujące punkty:

Dopuszczalne jest jednoczesne wpuszczenie do danego obiektu o 10% wyższej liczby osób o ile ponadnormatywne osoby posiadają aplikację ProteGO Safe. Takie osoby w razie braku wolnych miejsc w sklepie/lokalu nie otrzymują przywilejów jeśli chodzi o stanie w kolejkach.

Umieszczenie przy wejściu do obiektu urządzenia z zainstalowaną aplikacją ProteGo Safe w celu zarejestrowania przez urządzenie klienta, będącego użytkownikiem aplikacji wchodzącego do obiektu. W wypadku braku możliwości wystawienia takiego urządzenia – wydrukowanie kodu QR wygenerowanego z aplikacji ProteGO Safe do zeskanowania przez wchodzących klientów.

Umieszczenie w widocznym miejscu materiałów informacyjnych na temat aplikacji ProteGO Safe.

Zalecanie, na przykład poprzez zniżki lub materiały promocyjne, pracownikom i klientom korzystania z aplikacji ProteGO Safe.

A wszystko po to aby zainstalowć aplikację służącyą do śledzenia kontaktów i lokalizacji obywateli w imię walki z koronawirusem.

Jak podaje Niebezpiecznik.pl aplikacje tego typu nie mają sensu. Wynika to z kilku przyczyn:

  • aby takie aplikacje miały sens to musi korzystać z nich KAŻDY a nie 10% klientów danego sklepu
  • po prostu nie zadziałają poprawnie i stabilnie
  • nie działają poprawnie, jeśli są “w tle”

Na dodatek aplikacja budzi wątpliwości związane z EROD.

Na koniec wypada przypomnieć, że 21 kwietnia Europejska Rada Ochrony Danych wydała wytyczne dotyczące aplikacji lokalizacyjnych i śledzących kontakty w kontekście epidemii COVID-19.

Z wytycznych jasno wynika, że aplikacje związane z COVID-19 powinny być instalowane dobrowolnie i nie powinny być wymuszanie w postaci promocji lub kolejności opuszczania do sklepu.

Jak zwykle okazuje się, że rządowi nie chodzi o dobro obywateli, a raczej o inwigilację.

Źródło: Niebezpiecznik.pl

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:

Dodaj komentarz