Polityczna prostytucja. Czy Jarosław Gowin wraca do Platformy Obywatelskiej ?

Podziel się artykułem:
  • 147
    Udostępnienia

Jarosław Gowin chyba zdał sobie sprawę w jakim kierunku zmierza Prawo i Sprawiedliwość i postanowił uciec z tonącego okrętu. Według źródeł “Super Expressu” były wicemarszałek Sejmu i lider Porozumienia, może powrócić do Platformy Obywatelskiej.

Historia zatacza koło. Kiedy Platforma Obywatelska została trafiona i zatopiona, Jarosława Gowin szybko znalazł nowy domy u konkurencji czyli w Prawie i Sprawiedliwości. Teraz kiedy losy partii rządzącej nie są takie pewne, a za przestępstwa i łamanie konstytucji, na horyzoncie pojawia się wizja Trybunału Konstytucyjnego, Gowin skacze z powrotem do PO.

Gowin pokazał, że potrafi zrezygnować ze stanowiska wicepremiera, kiedy sprzeciwił się Kaczyńskiemu. I teraz czas na dowód ostateczny, czyli jego brak poparcia dla wyborów. Wówczas mamy sejmową większość przeciw PiS i wtedy różne scenariusze się otwierają. W polityce jest tak, że nie należy niczego wykluczać

taka ciekawa wypowiedź padła z ust Borysa Budki, szefa Platformy Obywatelskiej.

Czyżby transfer do PO jest odpowiedzią na usuwanie ludzi Gowina ze spółek skarbu państwa i innych wysokich stanowisk. Kaczyński miał podjąć właśnie taką decyzję, po tym jak Gowin został nie ugiety (o co bardzo ciężko nie mając kręgosłupa) w sprawie majowych wyborów.

Jeden z możliwych scenariuszy zakłada, że jeżeli Gowin zablokuje szalony plan Kaczyńskiego, Platforma poprze jego kandydaturę na marszałka Sejmu.  Co dalej? Być może nawet kandydowanie w kolejnych wyborach z listy PO.

Wygląda więc to wszystko o walkę o stołki i chęć ratowania skóry, a Ty kochany wyborco myślałeś, że chodzi o Polskę.

Źródło: Super Express

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 147
    Udostępnienia

Dodaj komentarz