Wstawianie z kolan. Prezydent Francji wycofał zaproszenie na obchody dnia Bastylii dla delegacji z Polski.

Podziel się artykułem:
  • 1.1K
    Udostępnienia

Wielka defilada wojskowa, która odbywa się na paryskich Polach Elizejskich z okazji święta narodowego, obchodzonego w rocznicę zburzenia Bastylii 14 lipca 1789 r. jest zawsze bardzo widowiskowa. W tym roku nie zobaczy jej delegacja z Polski. Prezydent Francji Emmanuel Macron cofa zaproszenie dla polskiego rządu oraz Wojska Polskiego.

Francuzom nie podoba się zmiana w ostatniej chwili prawa wyborczego w Polsce i parcia za wszelką cenę do majowych wyborów. 

pisze francuska korespondentka niemieckiego dziennika Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ).

Prezydenta Francji miało zdenerwować podpisanie ustawy kagańcowej przez Andrzeja Dudę zaledwie parę dni po zakończeniu wizyty Macrona.

Gazeta przypomina, że Francja w obliczu pandemii nie zorganizowała drugiej tury wyborów samorządowych i zostały one przeniesione na bliżej nie określony termin.

Nie jest wykluczony, że prezydent Macron zrezygnuje z organizacji spotkania Trójkąta Weimarskiego.

Politycy z państw UE nie mogą się nadziwić dlaczego premier Morawiecki, który sam popiera niekonstytucyjne zmiany w prawie wybiorczym nie przestrzegając sześciomiesięcznego okresu przed wyborami, premier polskiego rządu apeluje o solidarność UE ?

Dlatego potrzebujemy w Europie znacznie więcej solidarności niż kiedykolwiek wcześniej i to z ambitnym budżetem oraz ponownie odzyskaną równowagą

zaapelował premier Polski.

Premier Morawiecki zachowuje się jakby nie słyszał słów czołowych przywódców państw europejskich i apeluje o wprowadzanie przez UE nowych podatków i uszczelnienie systemu finansowego. W imię niby czego ? Łamania prawa ?

Źródło: FAZ

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 1.1K
    Udostępnienia

One thought on “Wstawianie z kolan. Prezydent Francji wycofał zaproszenie na obchody dnia Bastylii dla delegacji z Polski.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: