Stał się cud! Kościół postanowił pomóc rolnikom!

Podziel się artykułem:
  • 715
    Udostępnienia

Wiele razy możemy przeczytać, także u nas, że Kościół katolicki nie pomaga w potrzebie. EPISkopat udowadnia, że tak nie jest i rusza z pomocą dla rolników.

Przewodniczący EPISkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zareagował na doniesienia dotyczące suszy. Hierarcha apeluje, aby modlić się o deszcz w związku z wielką suszą!

Te trudne doświadczenia nie są jedynymi, z jakimi musimy zmagać się w obecnym czasie. Nasz kraj dotyka dzisiaj także inna, dotkliwa okoliczność a mianowicie susza, która niesie z sobą kolejne trudności. Jej skutkiem setki tysięcy hektarów uprawnych są zagrożone zniszczeniem a wszystko to będzie miało negatywny wpływ na produkcję rolną, a w przyszłości na ceny produktów spożywczych oraz zdolności eksportowe naszego kraju. Susza uderza w setki tysięcy rolników, sadowników, ogrodników i ich rodziny, którzy utrzymują się z owoców ziemi. Jej dotkliwość może odczuć również przemysł przetwórczy i spożywczy.

Zwracam się więc do wszystkich wiernych oraz ludzi dobrej woli z apelem o wytrwałą i żarliwą modlitwę błagalną o deszcz. Proszę, aby w sanktuariach, parafiach, domach zakonnych i rodzinach włączyć tę intencję do naszych modlitwy ufając, że Pan Bóg usłyszy nasze prośby. W tym trudnym czasie zapewniam wszystkich o mojej duchowej pamięci, bliskości i modlitwie oraz przesyłam pasterskie błogosławieństwo.

Arcybiskup apeluje, aby modlić się o deszcz. On zamierza to robić w najbliższym czasie. A przecież mógł robić coś innego. Dlatego rolnicy jeszcze gorliwiej powinni sypanąć groszem na kościół.

A może tak, Ekscelencjo, wystosuje Ekscelencja apel o wytrwałą i żarliwą modlitwę błagalną w intencji zajęcia się w końcu przez Władzę planami melioracji oraz zbiorników retencyjnych ? Amen.

tak na apel przewodniczącego odpowiada poseł Paweł Kukiz

Modlicie się o deszcz, a wspieracie PiS, który wmawia Polakom, że zmian klimatu albo nie ma, albo są korzystne dla Polski i pcha Polskę w uzależnienie od węgla, miast zabrać się za energię odnawialną. To hipokryzja, oszukujecie Polskę i Polaków

Nareszcie jakieś sensowne kroki zostały podjęte w temacie suszy. Magia jeszcze nigdy nie zawiodła

Nie macie zahamowań, żeby wciąż ludzi oszukiwać… Rozum i dwie pary rąk, które coś konkretnego robią, np. w temacie klimatu, są warte o niebo więcej niż miliony rąk złożone do modlitwy

to tylko niektóre z komentarzy pod apelem.

Źródło: polityczek.pl

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 715
    Udostępnienia

Dodaj komentarz