Ataki TVP na TVN są częścią planu Kaczyńskiego.

Podziel się artykułem:
  • 2K
    Udostępnienia

Stacja TVN należącą do amerykańskiego koncernu Discovery, od dawna jest solą w oku Prawa i Sprawiedliwości. Krystyna Pawłowicz od dłuższego czasu krzyczy o odebraniu stacji koncesji. Ostatnie ataki na stację jakie prowadzi telewizja rządowa TVP wskazują na to, że Kaczyński może realizować właśnie taki cel, jak zamknięcie TVN.

Według „Teleshow wp.pl” Jarosław Kaczyński znalazł sposób na niewygodną stację, która patrzy rządowi na ręce.

Po serii krytycznych materiałów TVP na temat konkurencyjnej stacji pozostaje pytanie, dlaczego do ich emisji doszło teraz oraz czemu mają one służyć. Nawet medioznawcy nie są w stanie określić jednoznacznej przyczyny. Widzą jednak w tym działaniu dalekosiężne plany telewizji publicznej 

możemy przeczytać na stronie.

Ataki TVP mają związek z najnowszymi wynikami oglądalności „Faktów” TVN, gdzie znacznie one przewyższają te, jakie zanotowały „Wiadomości” Telewizji Publicznej.

TVN jest największym wrogiem TVP, jeśli chodzi o oglądalność. Telewizja publiczna powinna być liderem pod względem rzetelności, wiarygodności i najwyższej jakości dostarczania informacji, ale nie jest nim. Główny serwis informacyjny powinien nadawać ton i styl, tak jak to się dzieje w przypadku stacji publicznych w innych krajach. U nas jakość nie jest zachowana: „Wiadomości” wikłają się w gierki polityczne – a przede wszystkim są prorządowe i upartyjnione. Magazyn informacyjny tego stylu wysokiej jakości nie respektuje. Tymczasem telewizja publiczna powinna być po stronie obywateli, a nie władzy. Władający TVP nie są w stanie zrozumieć, że prorządowość stacji przekreśla jej publiczny charakter. Jestem za tym, aby TVP walczyła ze stacjami prywatnymi w inny sposób: jakością

twierdzi medioznawca prof. Wiesław Godzic.

Bronią przeciwko TVN ma być zapowiadana od dawna ustawa o repolonizacji mediów. Polski rząd, wzorem Rosji czy Niemiec, miałby ograniczyć udział zagranicznego kapitału w polskich wydawnictwach.

Takie rozwiązanie w Polsce dotyczyłoby głównie dużych portali informacyjnych wydawanych przez Ringier Axel Springer (Onet, Fakt etc.), Bauer (m.in. Interia) i wiele innych. Rząd mocno utrudniłby życie również TVN-owi, który od niedawna jest własnością amerykańskiego Discovery.

Kaczyński nie cofnie się przed upaństwowieniem mediów prywatnych. A ataki na stację TVN mają wytłumaczyć wyborcy PIS dlaczego tak się stanie.

Źródło: wp.pl

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 2K
    Udostępnienia

Dodaj komentarz