Polska jest nieprzygotowana na walkę z COVID-19, a “władza pokazuje, że król jest nagi” Agencja Rezerw Materiałowych nie maiła zabezpieczenia pomimo, że rząd wiedział o pandemii.

Podziel się artykułem:

foto: screenshot FB

Portal Rzeszowski (portalrzeszowski.info) przeprowadził rozmowę z dr Marcinem Jurzystą. Politolog, dr nauk humanistycznych przedstawił swoje poglądy na temat bieżących wydarzeń politycznych.

W rozmowie padło pytanie na temat ministra zdrowia Szumowskiego i sytuacji związanej z maseczkami. Przypomnijmy, że na początku pandemii, minister był przeciwnikiem ich noszenia, kiedy teraz od 16 Kwietnia stały się one obowiązkowe. 

Dr Jurzysta odpowiedział, że władze zlekceważyły wirusa COVID-19 i nie przygotowały ani Agencji Rezerw Materiałowych ani polskiej służby zdrowia. Medycy przez bardzo długi czas nie mieli odpowiednich strojów i masek ochronnych. Przypomniał również, jak GIS twierdziło, że wirus “w takim zakresie jak w Chinach nigdy do nas nie dotrze” 

O bagatelizowaniu zagrożenia świadczył chociażby wyjazd ministra Szumowskiego na narty do Włoch w trakcie trwania epidemii.

Biorąc pod uwagę właśnie stosunek władz do epidemii z początku roku dr Jurzysta nie jest zaskoczony, że zakup maseczek i innego ekwipunku ochronnego nie został dokonany na czas.

Gość Portalu Rzeszowskiego odniósł się do opisywanej przez nas wcześniej sytuacji, dramatu lekarzy, gdzie na przykład zakłady i sklepy wywieszają kartki, mówiące o zakazie obsługi pracowników służby zdrowia. Strach przed chorobą nie może być usprawidliwieniem dla takiego zachowania. Ze strachem trzeba walczyć. 

Na koniec wywiadu została poruszona kwestia wyborów i odbierania PKW możliwości ich przeprowadzenia. Pan redaktor zadał pytanie, powołując się na nas artykuł “UWAGA! PiS zabrał uprawnienia Państwowej Komisji Wyborczej! To koniec demokratycznych wyborów”, czy takie wybory w ogóle mają sens.

Gość programu słusznie zauważył, że budzą one obawy nie tylko czy wybory będą uczciwe, ale również czy będą tajne, czy będą powszechne.  

Całość rozmowy mogą Państwo zobaczyć poniżej :

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:

Dodaj komentarz