Lenin wstał z grobu pogratulować TVP propagandy.

Podziel się artykułem:
  • 1K
    Udostępnienia

W ostatnich dniach widzowie oglądający „Wiadomości” TVP mogli zaobserwować wzmożone ataki na konkurencyjne „Fakty” i TVN. W jednym ze swoich materiałów TVP nazywa tę stację „fabryką fake newsów”. O nowym wrogu rządowej telewizji informuje portal Wirtualne Media.

Manipulacje, półprawdy i zwykłe tzw. fake newsy na antenie stacji TVN to zdaniem komentatorów potwierdzenie, że ta prywatna stacja telewizyjna w Polsce faktycznie jest częścią opozycji. Okazuje się, że to, co wytyka politykom rządzącej partii, nie przeszkadza, jeśli dotyczy polityków opozycji. O podwójnych standardach TVN Krzysztof Nowina Konopka

powiedziała Danuta Holecka 16 Kwietnia w „Wiadomościach”.

W dalszej kolejności TVN między innymi zarzucano milczenie w sprawie rzekomych nagród w senacie, które okazały się kłamstwem, zmyślonych wypowiedzi prezesa PIS, Kaczyńskiego, przemilczenie sprawy Durczoka – od pięciu lat nie współpracującego już dziennikarza, podrzucenie do śmietnika butelek po piwie na Światowych Dniach Młodzieży, wypowiedzi polityków chwalących TVN i inne naciągnięte do granic rozsądku sprawy.

TVN zareagował na ataki ze strony TVP. W piątkowym wydaniu „Faktów” prowadzący Grzegorz Kajdanowicz wydał oświadczenie w imieniu stacji TVN i pracowników redakcji programu informacyjnego.

Swoje oburzenie zachowaniem, TVP , która propagandą i fake newsami dorównuje koreańskiej telewizji rządowej, wyraziła Pani Ambasador USA Georgette Mosbacher.

@FaktyTVN jest częścią rodziny @Discovery, amerykańskiej firmy notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Nowym Jorku, której priorytetem jest przejrzystość, wolność słowa oraz niezależne i odpowiedzialne dziennikarstwo. Sugestie, że jest inaczej, są fałszywe.

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 1K
    Udostępnienia

Dodaj komentarz