Rząd zamiast wspierać dzieci, wybrał księdza egzorcystę i to do niego trafi 50 milionów polskich złotych!

Podziel się artykułem:
  • 3.4K
    Udostępnienia

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (FDDS) (do 2016: Fundacja Dzieci Niczyje FDN) – największa w Polsce organizacja pozarządowa, która chroni dzieci przed krzywdzeniem i pomaga tym, które doświadczyły przemocy psychicznej, fizycznej i wykorzystywania seksualnego. Wspiera rodziców oraz opiekunów w rozwijaniu kompetencji rodzicielskich i wychowawczych. Organizuje szkolenia, seminaria i konferencje dla profesjonalistów na temat profilaktyki wykorzystywania dzieci i ochrony ich przed krzywdzeniem.

Fundacja prowadzi bezpłatny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111. Tworzy sieć Centrów Pomocy Dzieciom, które oferują pomoc psychologiczną, prawną oraz medyczną dzieciom pokrzywdzonym przestępstwem i ich rodzinom. Oferta pomocowa jest bezpłatna.

Tym większe zaskoczenie, że po raz kolejny nie otrzymała dofinansowania Ministerstwa Sprawiedliwości na prowadzenie Centrum Pomocy Dzieciom.

Konkurs przegrała z Fundacją jednego z księży egzorcystów.

Dotację przyznano Fundacji Profeto księdza Michała Olszewskiego, byłego egzorcysty słynnego z „uzdrawiania” wegetarianki działającej w Amnesty International i Greenpeace oraz wypędzającego z dzieci „duchy Harry’ego Pottera”. Nic nie wiadomo na temat działań tej organizacji na rzecz ofiar przestępstw

podaje fundacja.

W ramach fundacji Olszewskiego działa chrześcijańskie radio, internetowa platforma do rekolekcji, organizacja różnych warsztatów, a nawet sklep online, w którym można zakupić np. kawę.

Najwyraźniej zdaniem rządu to właśnie takie zabiegi dodają punkty rankingowe podczas konkursu na pomoc ofiarom przestępstw. Dlatego jak napisał dziennikarz portalu OKO.press, to Fundacja Profeto może zyskać nawet 50 mln zł, a aż 25 proc. przeznaczyć na koszty administracyjne. Z kolei FDDS, która od 1991 roku angażuje się w projekty i kampanie, mające na celu ochronę dzieci i pomoc, zostaje z niczym.

Źródło: OKO.press

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 3.4K
    Udostępnienia

Dodaj komentarz