Polska wykorzystuje pandemię do represjonowania obywateli. Raport amerykańskiego magazynu „Vice”.

Podziel się artykułem:
  • 4.4K
    Udostępnienia

W czasie kiedy większość rządów na całym świecie mierzy się z niespotykaną dotąd skalą kryzysu koronawirusowego i tym, co muszą zrobić, aby chronić swoich obywateli i gospodarki, są też takie, które wykorzystują ten moment jako okazję do przełamania i umocnienia swojej władzy. W tym gronie jest Polska.

Autor artykułu pisze, że autorytarni przywódcy mają swój moment i skorzystali z okazji wynikającej z chaosu pandemii aby dać sobie nadzwyczajne nowe przywileje. Wybory są opóźniane lub zmusza się ludzi do głosowania (tak jak w Polsce) w zależności od tego, co odpowiada obecnym władcom.

Polska znalazła się w takim doborowym towarzystwie jak: Rosja, Gana, Chiny, Białoruś, Wenezuela, Iran, Turkmenistan, Węgry i Bangladesz.

W magazanie możemy przeczytać o Polsce:

Obecny reżim stara się przeforsować wybory prezydenckie w przyszłym miesiącu, pomimo zakazu prowadzenia kampanii z powodu kryzysu zdrowotnego – ruch, który według opozycji bardzo sprzyja obecnemu prezydentowi, Andrzejowi Dudzie

Kiedy w zeszłym miesiącu ujawniono prawdziwą globalną naturę kryzysu, eksperci ONZ ds. Praw człowieka ostrzegali światowych liderów, aby nie wykorzystywali tej chwili.

Ale wszyscy pamiętamy wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy:

Nie będą nam tutaj w obcych językach narzucali, jaki ustrój mamy mieć w Polsce

Poza tym chora ambicja prezesa Prawda i Sprawiedliwości, który marzy o dyktaturze nie pozwoliła nie wykorzystać sytuacji.

Przyszło nam żyć w smutnych czasach.

Źródło: Vice.com

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 4.4K
    Udostępnienia

Dodaj komentarz