Pilne! Wniosek „Zatrzymaj aborcję” odesłany do komisji sejmowej.

Podziel się artykułem:
  • 186
    Udostępnienia

Wszystkie wnioski obywatelskie zostały skierowane do prac w komisjach, w tym również wniosek „Zatrzymaj aborcję”. Ruch posłów oznacza w większości przypadków „zamrożenie” procedowania obywatelskich projektów ustaw. 

Teraz prezydium każdej z komisji musi ustalić tok postępowania nad danym projektem. Oznacza to spowolnienie prac i wygląda na to, że nikomu nie zależy aby je przyśpieszyć. Zwłaszcza przed wyborami prezydenckimi.

Jak podkreślało wielu publicystów taki ruch może być podyktowany majowymi wyborami prezydenckimi – każdy kontrowersyjny projekt mógłby negatywnie wpłynąć na notowania prezydenta.

Najwięcej emocji wzbudza projekt „Zatrzymaj aborcję „, zgłoszony przez Kaję Godek. Został on większością głosów skierowany do komisji zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny. Za takim wnioskiem głosowało 375 posłów, odmiennego zdania było 68, wstrzymało się 7.

Celem obywatelskiego projektu jest zniesienie możliwości przerwania ciąży ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkich i nieodwracalnych wad płodu.

Taki sam los spotkał projekt, który miał umożliwić dzieciom udział w polowaniach – ten z kolei trafił do komisji ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa. Taki krok poparło 270 posłów, przeciwko było 171, wstrzymało się 8.

Z kolei projekt ustawy o ochronie własności w Rzeczypospolitej Polskiej przed roszczeniami dotyczącymi mienia bezdziedzicznego („anty-447”) został odesłany do komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Takie rozwiązanie uzyskało poparcie 420 posłów, szybszego procedowania domagało się 26 parlamentarzystów, wstrzymało się 7.

Źródło: Onet.pl

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 186
    Udostępnienia

Dodaj komentarz