Bez pompy, bez propagandy! 57 ton sprzętu medycznego od Dominiki Kulczyk przyleci z Chin do Poznania

Podziel się artykułem:
  • 75.6K
    Udostępnienia

Pod koniec marca najbogatsza Polka Dominika Kulczyk zadecydowała o przekazaniu 20 mln zł na walkę z epidemią wywołaną przez wirus COVID-19. Pieniądze trafiły do Fundacji Lekarze Lekarzom. Podmiot ten został powołany w 2011 r. przez Naczelną Radę Lekarską. Lekarze działający w Fundacji wskazali, jakiego sprzętu brakuje dla prowadzenia skutecznej walki z wirusem.

57 ton sprzętu (470 m sześciennych) zostanie przetransportowane z Chin do Poznania przez LOT Cargo. Pierwszy lot już we wtorek.

Sprzęt zostanie przetransportowany z lotniska w Kantonie. W planie są cztery loty, pierwszy przylot już w nocy z 13 na 14 kwietnia. Sprzęt medyczny prawdopodobnie przyleci na pokładach Boeingów 787 Dreamliner. Loty będą miały status humanitarny.

Łącznie z Chin Kulczyk Foundation sprowadzi milion masek chirurgicznych, 1,5 mln masek z filtrem N95, 100 tys. kombinezonów ochronnych, 100 tys. przyłbic oraz 100 tys. gogli.

Sprzęt zostanie przewieziony na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie powstanie centrum dystrybucyjne. Maseczki, kombinezony, przyłbice i gogle będą następnie rozdzielane pomiędzy poszczególne izby lekarskie. Za logistykę odpowiadać będzie stowarzyszenie dobroczynne Lions Club Poznań Pillory.

Samorząd lekarski z uznaniem przyjmuje ten gest, jako wyraz solidarności w walce z globalnym zagrożeniem jakie stanowi epidemia koronawirusa. Da on realne wsparcie lekarzom stojącym na pierwszej linii frontu tej walki i umożliwi skuteczne niesienie pomocy, bowiem obecnie nie tylko heroizm lekarzy, ale także zaopatrzenie w odpowiednie środki daje szansę na skuteczną walkę z epidemią. To piękny i bardzo potrzebny gest, za który, w imieniu naszych pacjentów, bardzo dziękujemy

powiedział prof. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej.

Teraz bardziej niż kiedykolwiek los nam pokazuje, jak bardzo jesteśmy ze sobą połączeni. Jeśli będziemy dla siebie tak bardzo, jak potrafimy – wygramy! Zawsze! 

powiedziała Dominika Kulczyk, prezeska Kulczyk Foundation.

Źródło: Rynek Lotniczy

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 75.6K
    Udostępnienia

One thought on “Bez pompy, bez propagandy! 57 ton sprzętu medycznego od Dominiki Kulczyk przyleci z Chin do Poznania

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: