Wielki sukces rządu Morawieckiego właśnie legł w gruzach.

Podziel się artykułem:
  • 227
    Udostępnienia

Z informacji PAP Biznes wynika, że Polska Grupa Lotnicza, do której należą Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowała w poniedziałek, że odstępuje od zakupu niemieckich linii Condor Airlines. Powód? Oficjalnie nieznany, ale nieoficjalnie – niedopełnienie obowiązków finansowych przez niemiecką linię.

Potwierdzam, że Polska Grupa Lotnicza poinformowała dzisiaj linie lotniczą Condor o odstąpieniu od transakcji zakupu tej spółki. Na tym etapie nie udzielamy więcej informacji

poinformowała agencję Katarzyna Majchrzak, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Polskiej Grupy Lotniczej.

Zarówno zarząd LOT jak i politycy podkreślali, jak wielkim sukcesem jest ta transakcja. Minister aktywów państwowych Jacek Sasin chwalił zakup i mówił o tym, jak polska spółka „zyskała drugie płuco”. I przypominał, że za „poprzednich rządów” LOT chciano prywatyzować.

Wiele mówiło się o ekspansji i wejściu PLL LOT do czołówki europejskich przewoźników. Jak się okazuje, ledwie 2,5 miesiąca później plany spełzły na niczym. I przejęcia niemieckiej firmy przez polskiego giganta nie będzie.

Nieoficjalnie PAP donosi jednak, że:

powodem złożenia oświadczenia przez PGL o odstąpieniu od transakcji przejęcia Condora jest brak spełnienia warunków wejścia w życie tej transakcji, w tym potwierdzenia przez niemiecką linię czarterową jej standingu finansowego.

Źródło: money.pl

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 227
    Udostępnienia

Dodaj komentarz