Podczas kiedy różni celebryci i gwiazdy przeznaczają zarobki i oszczędność na walkę z COVID-19, kościół katolicki kontynuuje żebranie! Jak im nie wstyd?!

Podziel się artykułem:
  • 1.3K
    Udostępnienia

Foto: Fakt24.pl

Wiele polskich i zagranicznych gwiazd pomaga w walce z pandemią. W niedzielę, Bono lider irlandzkiej grupy rockowej U2, zapowiedział przeznaczenie 10 milionów euro na walkę z pandemią. Tymczasem najbogatsza instytucja na ziemi czyli kościół katolicki tylko żebrze o pieniądze!

Kardynał Kazimierz Nycz, arcybiskup metropolita warszawski, w czarnych barwach rysuje sytuację finansową polskich parafii, które boleśnie odczuły skutki pandemii koronawirusa. W rozmowie z RMF FM bezpośrednio odniósł się do problemu „braku datków na tacę”, które zaistniały z powodu wprowadzonych przez rząd obostrzeń w przemieszczaniu się.

Musimy być z ludźmi, rozumiejąc ich problemy, ich biedę. I też liczymy na empatię z drugiej strony

powiedział kard. Nycz w porannym programie RMF FM. Podkreślił, że problem dotyczy utrzymania przede wszystkich małych parafii.

Panie Nycz! Jak można mówić, że rozumiecie ludzką biedę jednocześnie prosząc biednych o pieniądze? Jak pan może mówić o rozumieniu problemów ludzkich wyciągając rękę po ostatni grosz parafian?

Panie Nycz jesteście bandą perfidnych pasożytów!

Biznesmen Rydzyk już dawno wyczuł interes w koronawirusie, i rozpoczął żebranie już 20 Marca.

Watykan jest bogaty, proszę tam kierować swoje kroki pieniądze, a nie uciekać zmęczony naród!

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 1.3K
    Udostępnienia

Dodaj komentarz