Niemieckie media są pewne, Kaczyński dokona zamachu stanu!

Podziel się artykułem:
 • 38.5K
  Udostępnienia

Dziennikarz „Sueddeutsche Zeitung” wypowiedział się w niepochlebnych słowach o Jarosławie Kaczyńskim. Jest przekonany, że to za jego sprawą może dojść w Polsce do zamachu stanu, ponieważ polityk wykorzystuje pandemię koronawirusa do realizowania własnych celów.

Niemieckim mediom nie uszło uwadze zmienienie przepisów w polskim kodeksie wyborczym. Zdaniem Floriana Hassela z „Sueddeutsche Zeitung” w Polsce „jest coraz bliżej do zamachu stanu”. Według dziennikarza Jarosław Kaczyński wykorzystuje pandemię koronawirusa do przeprowadzania kontrowersyjnych reform.

Już wybory parlamentarne jesienią 2019 roku były wprawdzie wolne, ale wobec sięgającej daleko dyskryminacji opozycji raczej nie były uczciwe. Jeszcze bardziej drastyczne są manipulacje w kampanii przed wyborami prezydenckimi w maju. Niedemokratyczne jest już samo trwanie przy wyborach w trakcie faktycznego stanu wyjątkowego, a sprzeczne z konstytucją jest zmienianie teraz prawa wyborczego, aby Kaczyński mógł zapewnić swojemu kandydatowi i swojej partii licencje na przyjmowanie kolejnych sprzecznych z prawem ustaw

wyjaśnił niemiecki dziennikarz i dodał, że do władzy absolutnej prezesowi Prawa i Sprawiedliwości brakuje już tylko pełnego przejęcia kontroli nad Sądem Najwyższym.

– Były przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień uważa, że Polska jest na drodze do dyktatury. To może być przesada. Jednak kraj ten wykazuje cechy autorytarnego reżimu. Szczególnie gorzkie jest to, że demokratyczny związek, jakim jest UE – tak jak poprzednio w przypadku Węgier – zareagowała za późno albo wcale. A teraz w czasach koronawirusa bezczynnie stoi z boku

stwierdził dziennikarz

Źródło: dw.com

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
 • 38.5K
  Udostępnienia

5 thoughts on “Niemieckie media są pewne, Kaczyński dokona zamachu stanu!

 1. Co jak co ,ale w Niemczech jest praca iwgl wszystkiego więcej i ludzie uciekają do Niemiec bo jest lepsze życie i czy w urzędach, bankach wszystko idzie załatwić szybko i jeszcze pomogą. Niemcy nie sa tacy jak byli kiedyś i napewno bardziej rozwiniętym krajem są niż nasza Polska .prawo inne mają chociaż by funkcjonariusze nie biją nie robią krzywdy człowiekowi przy kontroli ,siły używają w przypadkach przymusu jeżeli ktoś się rzuca na nich itd .A u nas karaja za darmo skopiom człowieka jak psa cwaniaki A sami prowokują.i bez munduru sa nikim w mundurach cwaniakuja .Nie ma prawa i sprawiedliwości.

 2. Już w 1939 roku Niemcy zrobily nam zamach stanu, więc lepiej niech zamilkną ! Kto jak kto ale Niemcy obok Rosjan, nie maja moralnego prawa pouczać Polaków w tej kwestii !

   1. Indiana ,,,, on to jest jakiś przydupas kaczora hahahah .ciekawe czy mu Kaczyński da na wyżywienie rodziny ewidentnie gość nie widzi co te ścierwa robią z Polską Naszą Ojczyzną .

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: