Kolejny pokaz arogancji Kaczyńskiego. Wjeżdża limuzyną na zamknięty cmentarz.

Podziel się artykułem:
  • 185
    Udostępnienia

Cmentarz zamknięty, ale nie dla Kaczyńskiego

Jak podaje „Fakt” wczoraj około godz. 10 limuzyna Jarosława Kaczyńskiego wjechała przez boczną bramę na Cmentarz Powązkowski w Warszawie. Szef PiS udał się na grób matki w towarzystwie licznej obstawy. Tymczasem cmentarz jest oficjalnie zamknięty.

Na bocznej bramie cmentarza, przez którą przejechała limuzyna Jarosława Kaczyńskiego, widnieje kartka z informacją, że:

zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od dnia 2 kwietnia do 11 kwietnia 2020 r. cmentarz zostaje zamknięty dla osób odwiedzających groby

Zakaz nie przeszkodził prezesowi PiS w odwiedzeniu cmentarza. Na Starych Powązkach znajdują się symboliczne groby Lecha i Marii Kaczyńskich (pochowanych na Wawelu). Pochowana jest tam również Jadwiga Kaczyńska, matka braci Kaczyńskich.

Nie mogłam pójść na ten sam cmentarz na grób matki wczoraj, w 10 rocznicę jej śmierci. Małgorzata Kidawa-Błońska też, kilka dni temu w rocznicę śmierci swojej mamy. Jak tysiące innych ludzi. Jeden człowiek mógł. Bez rocznicy. Bez trybu.”

nie kryje oburzenia Barbara Nowacka we wpisie na Twitterze.

Kuria umywa od tego ręce, jak w każdej niewygodnej sprawie, zwalając winę na kogoś innego.

Stołeczną nekropolią zarządza proboszcz parafii św. Karola Boromeusza, ksiądz prałat Marek Gałęzewski. Nie udało się dziś dziennikarzom Onet.pl z nim skontaktować.

Źródło: Onet.pl

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 185
    Udostępnienia

One thought on “Kolejny pokaz arogancji Kaczyńskiego. Wjeżdża limuzyną na zamknięty cmentarz.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: