220 osób w kwarantannie po mszach w Łabuniach! Kościoły NIE SĄ BEZPIECZNE!

Podziel się artykułem:
  • 2.7K
    Udostępnienia

Kolejny polski ksiądz zakażony koronawirusem. Zanim w ciężkim stanie trafił do szpitala, odprawiał msze i spowiadał wiernych. O tym, jak niebezpieczny może być kościół w czasie pandemii, przekonali się mieszkańcy miejscowości Łabunie. To tam zakażenie koronawirusem COVID-19 potwierdzono u 42-letniego księdza.


Kościoły NIE SĄ BEZPIECZNE, można się w nich zakazić koronawirusem, a prawdopodobieństwo tego może być dużo wyższe, niż w innych miejscach. Dlaczego? Bo w przeciwieństwie do innych miejsc publicznych świątynie nie są dezynfekowane, nie zapewniają płynów do dezynfekcji, a część księży nic nie robi sobie z zaleceń i udziela komunii świętej do ust.

[yop_poll id=”1″]

Odkąd u duchownego stwierdzono zakażenie, kwarantanną objęto już 220 osób, w tym księży i osoby świeckie. A możliwe, że to nie wszystkie osoby, które miały z duchownym kontakt. Sanepid cały czas apeluje o zgłaszanie się potencjalnych zakażonych.

Prezydent Zamościa (11 km. od Łabuń) twierdzi, że to bardzo niebezpieczna sytuacja.

Niestety sytuacja w Łabuniach jest bardzo dynamiczna. Do piątku, do godziny 15 sanepid wydał 220 poleceń kwarantanny i od tych osób zostaną pobrane wymazy do badań. W piątek już 30 osób zostało wstępnie przebadanych i czekamy na wyniki

powiedział Andrzej Wnuk „Dziennikowi Wschodniemu”

W tej samej diecezji koronawirusem zaraził się też inny ksiądz – Henryk Borzęcki. Niestety, pacjent zmarł. Podobna sytuacja miała miejsce w parafii Drwinie. Tamtejszy proboszcz przebywał w kwarantannie, był w złym stanie zdrowia. Umarl dzień po pobraniu od niego próbki do badań. Już wiadomo, że miał COVID-19. Mimo to GIS i Ministerstwo Zdrowia nie wliczają go do oficjalnych statystyk.

Źródło: planeta.pl

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 2.7K
    Udostępnienia

Dodaj komentarz