Uwaga! Od 16 kwietnia obowiązkowe maseczki!

Podziel się artykułem:

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że do 19 kwietnia zostaną przedłużone obostrzenia dotyczące galerii handlowych, kin, teatrów, zakładów fryzjerskich i punktów usług. Dotyczy to także limitu osób w sklepach i kościołach.

Do 26 kwietnia będą zamknięte również szkoły i przedszkola, wstrzymany zostaje ruch lotniczy i sanitarne kontrole na granicach. Ograniczenia dotyczące imprez masowych obowiązują do odwołania. Do 3 maja pozostaną zamknięte granice.

Przesunięte zostają matury, egzaminy ósmoklasisty i egzaminy zawodowe.

Odbędą się one nie wcześniej niż w drugiej połowie czerwca. O dokładnej dacie powiemy na trzy tygodnie przed

powiedział premier Morawiecki.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że od 16 kwietnia w przestrzeni publicznej będzie obowiązywać nakaz noszenia maseczek zasłaniających nos i usta.

W całym kraju hospitalizowanych jest ok. 2 tys. osób zakażonych koronawirusem, a do respiratorów podłączonych jest ok 100 osób. Ponad 152 tys. osób znajduje się w kwarantannie.

Źródło: Polityka

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:

One thought on “Uwaga! Od 16 kwietnia obowiązkowe maseczki!

  1. Rząd jak widać ma maseczki a obywatele utrzymujący te maseczki ich ne mają w wystarczającej ilości. Czy ten groteskowy rząd kpi z ludzi czy tak na poważnie?

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: