Uwaga! Kaja Godek znowu spróbuje zagotować piekło kobietom!

Podziel się artykułem:
  • 171
    Udostępnienia

Prezes Kaczyński sprytnie wykorzystuję pandemię do realizowania swoich celów. Stąd nie dziwne, że nieludzkie projekty, jak „Zatrzymaj aborcję” trafiają na obrady właśnie teraz. W normalnych okolicznościach ta wiadomość wywołałaby liczne protesty na ulicach, ale ze względu na zakaz zgromadzeń przeciwnicy mogą wyrazić swoje oburzenie jedynie w internecie.

Pierwsze czytanie kontrowersyjnego projektu Kai Godek „Zatrzymaj aborcję” odbędzie się podczas posiedzenia Sejmu w dniach 15-16 kwietnia – w samym środku pandemii koronawirusa. 

Jej głównym założeniem jest całkowity zakaz aborcji, nawet w przypadku choroby płodu lub zagrożenia życia matki. W Polsce aż 90 proc. legalnych zabiegów dotyczy przerwania ciąży właśnie z takiego powodu, więc nietrudno wyobrazić sobie skalę tragedii, gdyby rząd rzeczywiście zdecydował się zaostrzyć ustawę aborcyjną.

Ustawa przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia za usunięcie ciąży oraz do trzech lat pozbawienia wolności za nieumyślne spowodowanie śmierci poczętego dziecka.

To nie pierwsza próba zaostrzenia przepisów dotyczących aborcji. W 2016 Godek złożyła projekt „Stop aborcji”, pod którym udało jej się zebrać pół miliona podpisów. Wówczas w kontrze powstał projekt „Ratujmy kobiety”, który odrzucono, podczas gdy „Stop aborcji” skierowano do dalszych prac.

W odpowiedzi Ogólnopolski Strajk Kobiet zorganizował 3 października 2016 roku Czarny Poniedziałek oraz serię marszów w całej Polsce. Na ulice wyszły tysiące ubranych na czarno kobiet, a manifestacje odbyły się w ponad 60 miastach. O akcji napisały międzynarodowe media takie jak „The Guardian” czy „Daily Mail”, a oburzenia nie kryły także środowiska artystyczne. Do udziału w proteście zachęcały m.in. Maja Ostaszewska czy Anja Rubik. W Poznaniu udział wzięło ok. 10 tysięcy osób, we Warszawie – 30 tysięcy. Sejm finalnie odrzucił projekt. 

Źródło: k-mag.pl

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 171
    Udostępnienia

Dodaj komentarz