Sejm za wyborami korespondencyjnymi. Przegłosowano ustawę. PIS głosowało na dwie ręce!

Podziel się artykułem:
  • 135
    Udostępnienia

Sejm przegłosował projekt ustawy w sprawie wyborów korespondencyjnych. Ustawa zakłada, że jeśli na terytorium Polski ogłoszono stan epidemii, marszałek Sejmu może zarządzić zmianę terminu wyborów. Ustawa trafi teraz do Senatu.

Za przyjęciem ustawy w Sejmie – z trzema poprawkami PiS – opowiedziało się 230 posłów, 226 było przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu.

Głosowanie odbyło się bez poszanowania prawa, partia rządząca głosowała na tak zwane dwie ręce.

Głosowanie na dwie ręce

Z informacji Onetu wynika, że Prawo i Sprawiedliwość chce w ten sposób dać sobie więcej czasu na przygotowanie wyborów korespondencyjnych. Senat, w którym większość stanowią członkowie opozycji, najprawdopodobniej będzie starał się zatrzymać ustawę jak najdłużej w Izbie wyższej. Tej na zajęcie stanowiska przysługuje 30 dni.

Głosowanie obowiązkowe!

Poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek odniósł się do opinii Łukasza Schreibera (PiS) sprzed kilku lat, w której polityk PiS wskazywał na ryzyko fałszerstw podczas głosowania korespondencyjnego. Śmiszek wskazał też na art. 17 projektu ustawy, który – jak relacjonował 

pod karą pozbawienia wolności do lat trzech sankcjonuje ukrywanie karty wyborczej

Co się stanie, jeżeli nie odbiorę karty ze swojej skrzynki pocztowej, a termin wyborów minie? Czy to znaczy, że ukradłem kartę wyborczą? Czy to znaczy, że ją zniszczyłem? Czy to znaczy, że będę musiał sam na siebie donieść?

pyta poseł Lewicy

Miłosz Motyka poseł PSL oskarża PIS o fałszerstwo.

Jak to robi PiS?

Najpierw przegrali głosowanie nad swoim pierwszym projektem w sprawie głosowania korespondencyjnego, po czym wnieśli kolejny. Z tymi samymi podpisanymi osobami.

Tyle tylko, że niektórych spośród podpisanych pod projektem posłów, który złożono po południu w Sejmie, w Warszawie fizycznie nie było! Co sami przyznali. To jest jawne fałszerstwo.

Tak się bawi PiSowska władza👇

Screenshot z FB

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 135
    Udostępnienia

Dodaj komentarz