Rząd niemiecki wydaje pieniądze na pomoc nawet firmom jednoosobowym, a rząd Polski? Wydaje na limuzyny i TVP.

Podziel się artykułem:
  • 939
    Udostępnienia

Cezary Tomczyk, poseł z ramienia partii Platformy Obywatelskiej opublikował na portalu społecznościowym Facebook treść rozmowy z przedsiębiorcą prowadzącym działalność w kraju i w Niemczech. Porownanie rządów jest miażdzące dla partii Prawo i Sprawiedliwość.

Pisze to, czego nie dowiecie się w TVP! Wczoraj zadzwonił do mnie Maciek. Mój znajomy prowadzi firmę w Polsce (zatrudnia 22 osoby) i w Niemczech (nie zatrudnia nikogo- firma ma minimalne obroty i księgową, którą dostał od państwa na dwa lata za darmo). W Polsce do tej pory nie otrzymał żadnej pomocy. Jest bliski bankructwa i zwolnienia ludzi. Mówi, że ta tarcza to tylko propaganda i że to zwykłe oszukiwanie ludzi.

rozpoczyna swój wpis pan poseł. W dalszej części, rozmówca opowiada, że skontaktowała się z nim pani księgowa i poinformowała, że rządową pomóc jest już przyznana. Pomoc, o którą rozmówca nie wnioskował.

Wczoraj zadzwoniła do niego księgowa z Niemiec.
-Panie Maćku, czekają na Pana pieniądze.
-Jakie pieniądze?
-Rząd Niemiecki przelał Panu pierwszą pomoc.
-Ale ja nikogo nie zatrudniam!
-Pomoc należy się każdemu, kto zatrudnia do 10 pracowników. Pan pracuje sam, więc zatrudnia Pan do 10 pracowników. Jeśli zatrudniałby Pan powyżej 10 pomoc byłaby znacznie wyższa.
-To ile jest ten pomocy?
-14.000 euro.
-To pożyczka?
-Nie. To pieniądze, żeby Pan przetrwał.
I jeszcze jedno. To pomoc tylko za marzec!!!
Gdyby Pan zatrudniał powyżej 10 osób otrzymałby Pan 44.000 euro.

Po zweryfikowaniu pewnych danych, możemy powiedzieć, że pomoc od rządu niemieckiego kształtuje się tak:

Firma zatrudniająca do 5 osób dostaje jednorazowo 9000 euro na trzy miesiące.

Firma zatrudniająca do 10 osób dostaje 15000 euro na trzy miesiące

Nie zmienia to faktu, że rząd Niemiec stara się ratować wszystkich małych przedsiębiorców.

A jak to wygląda w kraju?

I teraz epilog.
-W Polsce dla firmy, która zatrudnia 22 osoby realnie 0 pomocy!
-W Niemczech dla firmy, która nie zatrudnia nikogo 14.000 euro tylko za marzec! Bez żadnych formalności!!!

Podsumowanie jest miażdzące dla rządzących.

Państwo Niemieckie korzystając z koniunktury odkładało pieniądze na kupkę w ciągu ostatnich 5 lat. Nasz rząd przepuścił wszystkie oszczędności. Dzisiaj rząd niemiecki wstawi niemieckie firmy do lodówki. Za 6-8 miesięcy bedą działały tak jak dzisiaj. Polskie w tym czasie zbankrutują, ponieważ polski rząd wydał wszystko co miał. Układ w samej Europie zmieni się diametralnie. Na niekorzyść Polski. To jest dramat i wyzwanie, przed którym stoimy. To jest sytuacją, w którą Polaków władował Kaczyński. W ciągu 5 lat przetańczyli całe polskie oszczędności na nagrody, limuzyny i stołki. Wiele rządowych programów też było robionych bez głowy. Jakby jutra miało nie być. Dziś te pieniądze powinny służyć na ratowanie miejsc pracy. To zwykła zdrada.

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 939
    Udostępnienia

Dodaj komentarz