Gowin postraszył, ale gorsetem kręgosłupa nie zastąpisz, więc zgodził się poprzeć głosowanie korespondencyjne.

Podziel się artykułem:
  • 193
    Udostępnienia

To było do przewidzenia, Porozumienie Jarosława Gowina poprze propozycję PiS dotyczące głosowania korespondencyjnego, a także nie opuści rządu Mateusza Morawieckiego. Stołek jest najważniejszy. Na pocieszenie zapewne się dowiemy, że Gowin poparł, ale się nie cieszy.

Do tego aby projekt głosowania kopertowego przeszedł potrzeba by było zgody 2/3 Sejmu, a więc także i posłów opozycji. Już wiadomo, że za projektem nie zagłosują Koalicja Obywatelska ani Lewica.

PSL nie wyraził staniwiska, ale jak informuje „Gazetę Wyborczą” jeden z polityków z otoczenia wiceministra nauki, pragnący zachować anonimowość w szeregach koalicjanta PiS zanosi się na zmianę stanowiska o 180 stopni.

Kaczyński pierwotnie poparł projekt Gowina i zapowiedział wycofanie swojego o głosowaniu korespondencyjnym, jeśli ten projekt poprze opozycja. Gowin był dogadany z Kosiniakiem-Kamyszem [prezesem PSL], ale ten Gowina wystawił. PiS też nie mógł zdecydować się na wprowadzenie stanu nadzwyczajnego, bo Polska musiałaby wypłacić koszmarne odszkodowania koncernom i firmom zagranicznym i tym samym doprowadzić do bankructwa państwa
(…) nie ma dzisiaj możliwości, aby Porozumienie wyszło z rządu

tłumaczy to tym, że wyjście Porozumienia z rządu oznaczałoby przedterminowe wybory parlamentarne i chaos co najmniej przez trzy miesiące, a za to w szczytowym okresie pandemii koronawirusa Porozumienie odpowiedzialności nie weźmie.

PiS złożył w Sejmie projekt ustawy, który zakłada, że najbliższe wybory prezydenckie odbyłyby się wyłącznie w formie głosowania korespondencyjnego.

W poniedziałek Sejm w głosowaniu ma zdecydować o wprowadzeniu tego punktu do porządku obrad. 

Źródło: Gazeta Wyborcza

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować


Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 193
    Udostępnienia

Dodaj komentarz