Gowin postawił się Kaczyńskiemu, koalicja wisi na włosku!

Podziel się artykułem:
  • 1.6K
    Udostępnienia

Jarosław Gowin odrzucił ultimatum Jarosława Kaczyńskiego. Jak dowiedzieli się reporterzy RMF FM, prezes PiS dał koalicjantowi wybór: Gowin poprze pomysł wyborów kopertowych, czyli wybór prezydenta tylko w głosowaniu korespondencyjnym, albo wicepremier i jego ministrowie zostaną wyrzuceni z rządu.

Reporterzy RMF.FM donoszą, jak wynika z nieoficjalnych informacji, że Jarosław Gowin ogłosił już politykom swojej partii, że nie poprze pomysłu PiS na korespondencyjne wybory, a w związku z tym muszą się spodziewać utraty stanowisk. Powiedział również, że to wybór „między życiem a śmiercią”, dlatego pod żadnym pozorem nie godzi się na wybory w maju.

Teraz wszystko zależy od decyzji prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Jeśli nie wycofa się z pomysłu przeprowadzenia wyborów 10 Maja, koalicja nie przetrwa. Prezes chce wprowadzić głosowanie korespondencyjne dla wszystkich obywateli.

Już we wtorek PIS ma głosować nad odpowiednimi zmianami. Czy da radę jednak wygrać głosowanie bez partii Gowina?

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!
Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Źródło: RMF.FM

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 1.6K
    Udostępnienia

Dodaj komentarz