Pilne! Najnowsze zalecenie Ministerstwa Zdrowia i Premiera w sprawie biegania na świeżym powietrzu!

Podziel się artykułem:

Dozwolone jest bieganie maksymalnie dwóch osób w odstępie 280cm.
Jeżeli są to członkowie rodziny wówczas odległość między nimi może wynosić 160cm.
Jeżeli śpią w jednym łóżku – 120cm.

Biegać można w godzinach:
07:00 – 09:00
16:00 – 18:30
23:00 – 02:15

Zabronione jest bieganie następujących par:

Zięć z teściową
Synowa z teściową
Małżeństwo w separacji
Rodzeństwo pokłócone o spadek

Zakaz obejmuje również bieganie ze sobą dwóch szwagrów – grozi to zbyt długim pobytem po treningu pod sklepem monopolowym.

Bezwzględny zakaz biegania obejmuje osoby o imieniu: Marcin, Paweł, Andrzej, Krzysztof oraz Anna, Martyna, Katarzyna i Wiktoria.

Zakaz biegania obejmuje także osoby spod znaku koziorożca, raka, wodnika oraz panny.

Nie należy biegać w celu poprawy wydolności fizycznej. Osoby, u których stwierdzi się zwiększoną formę, zostaną rozstrzelane przed Ministerstwem Zdrowia.

Można biegać w lesie pod warunkiem, że minimum 60% drzewostanu tego lasu stanowi sosna.
W przypadku lasów z przewagą grabów oraz jesionów maksymalny dystans jaki można pokonać to 11,7km w tempie nie szybszym niż 6:10/km.
W lasach bukowych dozwolone jest bieganie tylko małżeństw oraz bliźniaków jednojajowych.

Osoby poniżej 18 roku życia mogą biegać w pojedynkę pod warunkiem posiadania pisemnej zgody rodziców, upoważnienia naczelnika Urzędu Skarbowego oraz adnotacji komornika.

Dopuszcza się bieg na mszę świętą pod warunkiem, że kościół nie jest w stylu gotyckim, ani nie jest pod wezwaniem świętego Antoniego.

Biegacze powinni mijać się w odległości większej niż 5 metrów. Zasada jest taka, że z drogi ustępuje młodszy. Musi to uczynić nawet jeśli na poboczu są pokrzywy, akacje czy barszcz Sosnowskiego.
Jeżeli po obu stronach drogi znajduje się przepaść, wówczas obaj biegacze skaczą w dół, serdecznie się wcześniej pozdrawiając, unosząc prawą dłoń.

Podczas biegania nie należy nadeptywać na łączenia płyt chodnikowych, nie wolno smarkać – połykamy gile solidnie się zaciągając. Można kaszlnąć co 2km pod warunkiem, że nie pada akurat deszcz ani deszcz ze śniegiem.

Dopuszcza się wrzucenie jednego posta tygodniowo ze swoim treningiem, pod warunkiem dodania linku do TikToka prezydenta.

Źródło: Biegologia.pl

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:

Dodaj komentarz