Czyżby Kaczyński się ugiął? Są przecieki, że Szumowski ogłosi przesunięcie terminu wyborów.

Podziel się artykułem:

Fot.: Radek Pietruszka / PAP

Jak donosi Newsweek, minister zdrowia ma zamiar publicznie stwierdzić, że wybory w maju wiążą się ze zbyt dużym ryzykiem i ich przeprowadzenia nie rekomenduje. 

Newsweek informuję, że informację potwierdzają niezależne od siebie źródła m.in. w parlamencie, kancelarii premiera i resorcie zdrowia. 

Według źródeł Łukasz Szumowski wstrzymuje się z kategoryczną wypowiedzią licząc, że tuż przed Wielkanocą wybrzmi ona dobitniej i Polacy zostaną w domach, co nieco wyhamuje rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Szumowski przekonał premiera, że trzeba te wybory przełożyć lub odwołać, ale nie wiem, kiedy to ma to ogłosić. Przyszły tydzień wydaje mi się prawdopodobny

powiedział jeden z rozmówców.

Także dziennik „Rzeczpospolita” w dzisiejszym wydaniu informuje, ze rekomendacja Szumowskiego będzie zapewne negatywna. Minister już dziś jest niemal pewny, że głosowania nie da się przeprowadzić bez narażenia zdrowia i życia obywateli.

W obozie władzy jest duże ciśnienie aby wybory odbyły się 10 Maja. Taki scenariusz ma zapewnić zwycięstwo obecnego prezydenta Andrzeja Dudy.

Sam Andrzej Duda powiedział ostatnio, że skoro można iść do sklepu, to także do lokalu wyborczego.

Nie wszystkim jednak podoba się to przysłowiowe „parcie” na władzę.

Jarosław Gowin z Porozumienia już kilka dni temu powiedział w wywiadzie dla radia Gdańsk, że w jego ocenie mogłoby dojść do przesunięcia wyborów nawet o rok. Zagroził, że wyjdzie z koalicji jeśli wybory odbędą się w terminie.

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!
Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:

Dodaj komentarz