Co różni Etiopę i Polskę? A to, że Etiopejczycy nie oddali losu kraju w ręce nadprzyrodzone i zmieniają datę wyborów!

Podziel się artykułem:

Z powodu pandemii koronawirusa Krajowy Komitet Wyborczy Etiopii (NEBE) ogłosił dziś, że jest zmuszony przełożyć nadchodzące wybory parlamentarne, które miały się odbyć pod koniec sierpnia 2020 r.

Komitet wskazał, że trudno jest przeprowadzić wybory i działania przygotowawcze zgodnie z harmonogramem z powodu blokady kraju, która obejmuje zakaz transportu publicznego i gromadzenie ludzi w celu zwalczania rozprzestrzeniania się COVID-19. NEBE w swoim oświadczeniu podało, że nie jest w stanie przeprowadzić przygotowań do wyborów, w tym rejestracji obserwatorów i wyborców, między innymi w ramach obecnej blokady. Wskazuje się, że przed podjęciem decyzji o przełożeniu wyborów na inny czas NEBE skonsultowało sytuację z partiami politycznymi.

W Etiopii wybory miały odbyć się pod koniec Sierpnia! Nie w Maju!

W Etiopii jest (w czasie pisania tego tekstu) dwudziestu sześciu chorych, tak 26-ciu. Tych dwadzieścia sześć osób plus blokada kraju wystarczy aby podjąć decyzję ponad podziałami.

NEBE przed podjęciem decyzji o przełożeniu wyborów na inny czas skonsultowało sytuację z partiami politycznymi. Izba Ludowa Przedstawicieli Etiopii ( Parlament ) w nadchodzących tygodniach ma zdecydować kiedy wybory się odbędą. Izbie Ludowej Przedstawicieli Etiopii mandat wygasa we… wrześniu.

W Polsce mamy 2311 chorych i 7 zgonów (dane w momencie pisania artykułu). Mamy zakaz wychodzenia i ograniczenia w ruchu.

Jednak to nie są przesłanki do przełożenia wyborów

Ochroni nas Matka boska! Jak nie ta „polska” z Częstochowy to może ta druga z Fatimy lub któraś z pozostałych czterdziestu ośmiu.

Źródło: New business Ethiopia

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:

Dodaj komentarz