Ksiądz z Zielonki nie przejmując się zakazami zorganizował drogę krzyżową ulicami miasta. Dzięki reakcji koordynatorki okręgu podwarszawskiego Wiosny Sylwii Buźniak, sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Podziel się artykułem:
  • 104
    Udostępnienia

Proboszcz parafii w podwarszawskiej Zielonce, za nic ma zakazy obowiązujące w kraju. Kiedy wszyscy mieszkańcy powinni siedzieć w domach z powodu panującej epidemii koronawirusa, on w piątek zorganizował drogę krzyżową dla wiernych ulicami miasta. Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie i duchownemu grozi 5 tys. zł kary.

Wbrew jakiejkolwiek logice, wbrew zdrowemu rozsądkowi, procesja wyruszyła o godz. 18 spod kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonce. Brali w niej udział: księża, ministranci, lektorzy i tłum wiernych. Mieszkańcy szli za asystą ulicami miasta, modląc się,  za ojczyznę, błogosławieństwo i odpust zupełny.

Orszak ludzi uczestniczących w procesji zatrzymywał się na ołtarzach rozstawionych w centrum miasta. Mieszkańcy, którzy nie brali udziału i siedzieli w domach, z niedowierzaniem patrzyli na to co dzieje się za oknem.

Szłam do pracy na nocną zmianę i widziałam ich. Tak się trochę zdziwiłam, bo przecież ostatnio zaostrzono przepisy, wydano zakaz wychodzenia z domu i przebywania w grupach większych niż dwie osoby. A tu ludzie idą za kapłanami w środku miasta

mówi jedna z mieszkanek Zielonki

Mówią, proszą, ostrzegają, żeby nie wychodzić z domu i nie rozprzestrzeniać zarazy. A tymczasem… chodzą po ulicach i narażają innych ludzi

komentuję procesja pani Sylwia

W tej chwili trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie. Wobec osoby odpowiedzialnej za to zdarzenie mogą być wyciągnięte konsekwencje w postaci pouczenia, mandatu karnego do 500 zł lub skierowania sprawy do sądu, który może orzec 5 tys. zł kary zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia – informuje asp. szt. Tomasz Sitek z wołomińskiej komendy.

Reagowanie na takie i inne sytuacje kiedy łamane jest prawo w związku z koronawirusem to nasz obywatelski obowiązek.
Księża Nie mogą stawiać się ponad prawem

Źródło: Se.pl

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 104
    Udostępnienia

One thought on “Ksiądz z Zielonki nie przejmując się zakazami zorganizował drogę krzyżową ulicami miasta. Dzięki reakcji koordynatorki okręgu podwarszawskiego Wiosny Sylwii Buźniak, sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: