Głupie i niebezpieczne słowa księdza Tadeusza Guza. Gdzie jest prokuratura!

Podziel się artykułem:
  • 207
    Udostępnienia

Są takie media w Polsce, gdzie wypisuje się i wygaduje poprostu głupoty, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Na przykład Fronda czy Radio Maryja. Gorzej gdy „prawdy tam głoszone mogą mieć groźne konsekwencje dla ludzi. Takie właśnie słowa padły na antenie rozgłośni Tadeusza Rydzyka.

Cytujemy:

Pan Bóg żadnych wirusów nie rozprzestrzenia. Bo jest święty. I jego bytowość jest święta. Niektórzy się obawiali, że kapłan, który celebruje – i jest komunia święta do ust – że kapłan może zarażać. Kapłan ma, po pierwsze, konsekrowane dłonie. Po drugie, jako jedyna osoba w zgromadzeniu liturgicznym ma umywane dłonie przy ofiarowaniu darów dla Boga. Więc kapłan ma nie tylko umyte ręce w takim sensie, jakiego oczekuje pan minister zdrowia, lecz także ma umyte ręce w sensie nadprzyrodzonym. A zatem żadne udzielanie komunii świętej do ust nie zagraża ani jednemu Polakowi roznoszeniem jakichkolwiek wirusów, bo to jest akt święty, w ramach mszy świętej, która jest świętym aktem. A zatem nie jest miejscem, przestrzenią i czasem rozprzestrzeniania wirusów, tylko przychodzenia Pana Boga.

Tą wypowiedzią powinna zainteresować się prokuratura. Jest ona nie tylko poprostu głupia, ale również szkodliwa społecznie.

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 207
    Udostępnienia

One thought on “Głupie i niebezpieczne słowa księdza Tadeusza Guza. Gdzie jest prokuratura!

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: