W Sejmie mówi się o co najmniej kilkunastu posłach i senatorach, którzy zastanawiają się nad odejściem z partii. Po ostatniej nocy może być ich więcej.

Podziel się artykułem:
 • 460
  Udostępnienia

W nocy PIS ramię w ramię z Lewicą przegłosowało zmiany w kodeksie wyborczym. Na 45 dni przed wyborami. Nie musimy dodawać, że są to zmiany nie tylko nie konstytucyjne, ale również gwarantujące zwycięstwo PIS.

Po wszystkich wezwaniach do solidarności, do jedności, do zaufania rządowi w tak dramatycznej sytuacji, władza poszła na rympał. Wzorem Viktora Orbana, Polska odrywa się od Europy. Polexit jest bliżej niż kiedykolwiek wcześniej.

Polexit powoli staje się faktem. Tak, Orban i Kaczyński słusznie zakładają, że w czasie pandemii nikt w Brukseli, Paryżu, czy Berlinie nie ma głowy do użerania się o praworządność w Polsce. Ambasady jednak pracują, eksperci piszą analizy, a media komentują kolejne zmiany prawa w Polsce i na Węgrzech.

Zmieniająca Kodeks wyborczy poprawka zakłada, że:

 • Głosować korespondencyjnie będą mogli wyborcy „podlegający w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych”
 • Oraz ci „którzy najpóźniej w dniu wyborów skończyli 60 lat”.
 • Głosowania korespondencyjnego nie będzie można przeprowadzać w obwodach zagranicznych i na statkach morskich
 • Wyborcy ponad 60-letni, zamiast głosowania korespondencyjnego, będą mogli wybrać głosowanie przez pełnomocnika (tak jak niepełnosprawni).
 • Zamiar głosowania korespondencyjnego trzeba zgłosić komisarzowi wyborczemu do 15. dnia przed wyborami, a jeśli ktoś jest na kwarantannie, do 5. dnia przed dniem wyborów.
 • Szczegóły głosowania korespondencyjnego w tym sposób i tryb otwierania kopert z głosami oddanymi korespondencyjne ma ustalać minister właściwy do spraw łączności (obecnie minister infrastruktury) w rozporządzeniu, po zasięgnięciu opinii szefa MSWiA, ministra zdrowia i PKW

Nie wszystkim członkom partii kierunek w jakim podąża PIS się podoba.

Łódzki radny Bartłomiej Dyba-Bojarski opuszcza PiS w proteście przeciwko wrzutce zmieniającej Kodeks Wyborczy – poinformował Jakub Dudek.

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
 • 460
  Udostępnienia

Dodaj komentarz