Oby więcej odważnych! Burmistrz Kęt odmówił podpisania zarządzenia wyborczego

Podziel się artykułem:
  • 1.1K
    Udostępnienia

Krzysztof Klęczar, burmistrz Kęt. Fot. youtube.com

Dzisiaj nad ranem sejm przyjął tarczę antykryzysową. Znalazła się w niej poprawka, zmieniająca prawo wyborcze w naszym kraju. Tymczasem Trybunał Konstytucyjny w swoim wyroku K9/11 z 20 lipca 2011 roku orzekł:

Zgodnie z wyrażoną w orzecznictwie trybunału zasadą należy stwierdzić, że zmian prawa wyborczego nie można dokonywać później, niż na pół roku przed wyborami

Tymczasem do wyborów prezydenta Polski, zaplanowanych na 10 maja 2020 roku, zostały 43 dni.

Krzysztof Klęczar, burmistrz Kęt, odmówił podpisania, dotyczącego tegorocznych wyborów prezydenckich. „Nie przyłożę ręki do narażania ludzi” – napisał.

Nawiązując do nocnych sejmowych głosowań. Miało być solidarne, wspólne działanie dla ratowania gospodarki. Wyszła wprowadzona pod osłoną nocy zmiana prawa wyborczego. Ludzie, tak nie wolno.

Rządzący dążą wszelkimi siłami, bywybory odbyły się w maju. Nas, samorządowców, wzywają do realizowania kalendarza wyborczego.
Wczoraj przedłożono mi do podpisu zarządzenie, wskazujące z imienia i nazwiska osoby odpowiedzialne za pracę przy wyborach. Odmówiłem podpisania. Wysłałem za to do komisarza wyborczego obszerne pismo, wskazujące, że w dzisiejszych realiach nie da się zorganizować wyborów prezydenckich bez narażania zdrowia i życia Obywateli.

Czuję się odpowiedzialny za „moich” Mieszkańców i „moich” Urzędników. Jako burmistrz nie przyłożę ręki do narażania ich na niebezpieczeństwo w imię chorych ambicji grupki ludzi. Bez względu na konsekwencje, jak mawiał prof. Bartoszewski, warto być przyzwoitym

napisał Facebooku Krzysztof Klęczar, burmistrz Kęt (pisownia oryginalna)

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 1.1K
    Udostępnienia

Dodaj komentarz