Obchody urodzin Radia Maryja stały się obchodami państwowymi!

Podziel się artykułem:
  • 130
    Udostępnienia

Grudniowe obchody 28. urodzin Radia Maryja były ochraniane przez funkcjonariuszy policji. W Arenie Toruń zagrała też Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej.

Obchody 28. urodzin Radia Maryja miały miejsce w grudniu 2019 roku w Arenie Toruń. W wydarzeniu wzięło udział wielu polityków Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciach widać m.in. posłankę Annę Sobecką i posła Przemysława Czarnka, byłego posła Andrzeja Jaworskiego i europosłankę Beatę Kempę. Jakiś czas później, na czas głównych uroczystości, dołączyli Adam Kwiatkowski z kancelarii prezydenta, minister Zbigniew Ziobro, wicepremier Jacek Sasin, posłowie Jarosław Zieliński, Antoni Macierewicz.

Zaangażowanie służb mundurowych w imprezę organizowaną przez toruńskiego redemptorystę w imprezę wzbudziło wątpliwości posła Platformy Obywatelskiej Pawła Olszewskiego. Jak informuje Wirtualna Polska, parlamentarzysta postanowił skierować w tej kwestii interpelacje do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Obrony Narodowej.

Komenda Główna Policji poinformowała, że w związku z zaplanowanymi na dzień 7 grudnia 2019 r. zgromadzeniami publicznymi na terenie miasta Toruń, zbiegającymi się z obchodami XXVIII rocznicy powstania Radia Maryja, po dokonaniu przez służby charakterystyki zagrożeń, […] zaangażowano w ramach akcji policyjnej odpowiednie siły policyjne. W akcji uczestniczyli zarówno funkcjonariusze prewencji, ruchu drogowego, jak i policjanci służby kryminalnej. Działania funkcjonariuszy poszczególnych pionów były realizowane w ramach zadań służbowych

napisał szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Informuję, że udział m.in. w tego rodzaju uroczystościach stanowi statutowe zadanie orkiestry. Na koszty tego udziału składa się wiele elementów […] w związku z czym nie ma możliwości wskazania konkretnej kwoty

odpowiedział wiceminister obrony narodowej Wojciecha Skurkiewicza

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 130
    Udostępnienia

Dodaj komentarz