Zostańcie w domach i idźcie na wybory. Orędzie pana prezydenta.

Podziel się artykułem:
 • 46.4K
  Udostępnienia

Prezydent Andrzej Duda wygłosił w piątek orędzie:

Działając wspólnie, w poczuciu narodowej jedności i solidarności, jak dotąd zapobiegliśmy lawinowemu wzrostowi liczby zakażonych

Pustki na ulicach polskich miejscowości to widok daleki od naszych marzeń.

Jednak w obecnej sytuacji budzi on nadzieję. Jest świadectwem mądrości i odpowiedzialności Polaków

(…) przed nami decydujący czas, bo zdaniem specjalistów zbliżamy się do kluczowego, przełomowego momentu w walce z epidemią

Zostańmy w domach. Stosujmy się do wydawanych zaleceń. Nie ryzykujmy zdrowiem i życiem własnym oraz innych osób. Pamiętajmy o doświadczeniach innych państw. Szybko rosnąca liczba zakażeń i zachorowań jest zawsze wynikiem lekkomyślności i lekceważenia podstawowych reguł bezpieczeństwa

Prezydent dziękował służbom sanitarnym, medycznym, mundurowym i żołnierzom Wojska Polskiego.

Dziękuję też tym z Państwa, którzy zabezpieczają dostęp do najpotrzebniejszych usług i towarów. Wykazują się Państwo szczególnym hartem ducha. Państwa oddanie i profesjonalizm wzbudzają w sercach Polaków spokój, zaufanie i autentyczny podziw. Inspirują też do udzielania pomocy potrzebującym

Polskie firmy przekazują wysokie darowizny na rzecz walki z epidemią lub przestawiają się na produkcję najpotrzebniejszych środków ochrony sanitarnej. Dyżurujący lekarze i ratownicy otrzymują wsparcie studentów medycyny, a pracownicy restauracji, barów i kawiarni nieodpłatnie przygotowują i dostarczają im posiłki Samorządowcy, harcerze, grupy wolontariuszy i sąsiedzi niosą konkretną pomoc oraz słowa otuchy seniorom, kombatantom i niepełnosprawnym.

Przypomniał też o trwającej akcji „Lot do domu”. Niestety nie wspomniał, że Polacy mogliby lecieć za darmo, gdyby rząd Polski uruchomił odpowiednie procedury UE. Tak zrobiły na przykład Czechy i Austria.

Przypuszczać tylko możemy, że akcja „lot do domu” rządu Morawieckiego to chęć dania zastrzyku gotówki, dla PLL LOT, zwłaszcza w obliczu katastrofalnej decyzji o zakupie niemieckiego bankruta – firmy Condor.

Prezydent wspomniał też o projekcie ustawy określanej jako „tarcza antykryzysowa”

Tworzy ją pakiet działań na niespotykaną dotąd skalę. Na ochronę budżetów domowych Polaków, na ochronę miejsc pracy oraz ciągłości funkcjonowania polskich przedsiębiorstw – szczególnie małych i średnich – mają być przeznaczone setki miliardów złotych.

Prezydent poinformował, że z uwagi na rangę tego aktu prawnego zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Jestem przekonany, że wyjdziemy z tej próby obronną ręką. Że jako państwo i naród umocnimy łączące nas więzi. Że po raz kolejny udowodnimy, jak wielką siłę i możliwości ma nasza wspólnota.

zakończył Andrzej Duda

Niestety Andrzej Duda nie wspomniał nic o przełożeniu wyborów. Wszystko wskazuje na to, że Kaczyński ich nie odwoła. W związku z tym mamy parę pytań:

*Czy ludzie chorzy i w izolacji będą mogli głosować?

*Czy idący na głosowanie dostaną karę 30 tysięcy złotych?

*Czy kara będzie cofnięcia jeśli zagłosują na PIS?

Tak głos na Andrzeja Dudę to głos na PIS.

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
 • 46.4K
  Udostępnienia

12 thoughts on “Zostańcie w domach i idźcie na wybory. Orędzie pana prezydenta.

 1. PiS zrobi wszystko aby utrzymać się przy władzy, nawet narazi obywateli na możliwość zarażenia się podczas wyborów, dlatego nikt nie powinien pójść głosować żeby nie było ryzyka zawirusowania!

 2. Będzie legalne fałszowanie wyników…poprzez maski i odzienia ochronne…nie wspomnę,ze ciemnota polezie na wybory. Idealna zagrywka ,by po trupach utrzymać wladze🤬

 3. Oczywiście nie piszę o “pANU pREZYęęęCIE.”: BO JAKŻEBYM ŚMIAŁ ŚMIAĆ SIĘ Z TAKIEJ postaci i w tej sytuacjii – chorym trzeba współczuć i pomagać a nie wyśmiewać się z nich !!! Jednak Obywatele tego państwa , które nazywane jest Rzeczpospolitą Polską wciąż oczekują demokracji!!!

 4. ale to jest bardzo dobre zagranie. zdrowe staruszki pójdą na wybory, zarażą się po oddaniu głosu, który będzie ważny… a jak umrą to dla rządu będzie lepiej. mniej 13 wypłacą xD

  1. XDDD doinformuj się bo obrzędy będą obchodzone przez samego księdza bez wiernych, którzy w tym czasie zostaną w domu…. a po 2 mają przenosić np święcenie koszyczków na jesień.

 5. Tak na wybory… Bo ludzie mają teraz do tego myśli każdy z nas boi się o zdrowie i rodziny, o pracę i pieniądze.. Bo jeszcze chwilę to nie będzie nikogo na nic stać, ceny poszybowały w górę.. A oni nie dojrze nas ciągle okłamują nie robią testów to jeszcze chcą żeby ludzie na nich głosowali….

 6. Kaczyński jest mózgiem,któremu brak baby uderza do łba,brak słów,A prezydent mu wturuje

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: