Caritas Archidiecezji Katowickiej dał świadectwo na nie istnienie boga.

Podziel się artykułem:
  • 1.4K
    Udostępnienia

Caritas Archidiecezji Katowickiej przekazała odzież ochronną, ale nie personelowi medycznemu, tylko… kapelanom szpitalnym! Pytanie dlaczego? Czyżby kapelani nie byli chronieni przez siły wyższe? Jako przedstawiciele boga na ziemi, nie powinni się obawiać. Przecież wszystko jest w rękach bożych. Skąd więc taka obłuda?

Jako katowicka Caritas organizujemy pomoc dla naszych kapelanów. Wiadomo, że sytuacja służby zdrowia nie jest łatwa w tej chwili, księża kapelani są narażeni na kontakt z chorymi, dlatego zgodnie z sugestią abp. Wiktora Skworca postanowiliśmy kupić potrzebny ubiór dla księży pracujących w szpitalach.

powiedział dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej ks. Łukasz Stawarz.

Kapelani szpitalni dostali więc 100 fartuchów, 100 czepków, 100 par butów ochronnych i 2000 rękawiczek. Środki ochrony osobistej trafiły do księży, którzy chodzą do szpitali m.in. w Katowicach, Tychach i Rybniku.

A to wszystko dzieje się w sytuacji, gdy w całym kraju pojawiają się dramatyczne apele lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, którym właśnie takiego sprzętu zaczyna brakować.

Ratownicy medyczni z Poznania na przykład zaapelowali do mieszkańców o wskazanie im możliwości kupna ubiorów ochronnych, masek i płynów dezynfekcyjnych. Jak twierdzą, zapasy pakietów ochrony biologicznej pogotowia w Poznaniu praktycznie się wyczerpały.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 1.4K
    Udostępnienia

Dodaj komentarz