Chyba czas powstrzymać idiotów! Gdzie jest rząd? Abp Dzięga w liście pasterskim wyraźnie sugeruje, że nie można się zarazić przez wodę święconą ani przez komunię świętą do ust.

Podziel się artykułem:
  • 270
    Udostępnienia

Abp Andrzej Dzięga napisał list pasterski do wiernych diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, który jest czytany podczas dzisiejszych mszy św., m. in. w katedrze, z transmisją online. Jego list zawiera treści, które nie mają uzasadnienia teologicznego, a sugerują zachowania bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi w czasie rozszerzającej się pandemii. Należałoby aresztować abp! Tak zachowałoby się odpowiedzialne Państwo!

W liście znajdziemy takie perełki:

Nie lękajcie się sięgać z wiarą po wodę święconą. Boi się jej bowiem diabeł, zaś duszpasterze dbają, by była zawsze świeża i odnawiana przynajmniej raz w tygodniu. W razie potrzeby, woda w kropielnicach jest wymieniana dosłownie każdego dnia.

(…)

Nie lękaj się, Siostro i Bracie, jeśli tylko możesz, przyjmować Świętej Komunii na kolanach i do ust. Chrystus nie roznosi zarazków ani wirusów.

Są to stwierdzenia teologicznie błędne, empirycznie fałszywe i społecznie niebezpieczne, dlatego takimi wypowiedziami powinna zająć się prokuratura!

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 270
    Udostępnienia

Dodaj komentarz