TVP przegoniło w propagandzie zarówno putinowskie jak i północnokoreańskie media! Czas zatrzymać to szaleństwo.

Podziel się artykułem:
  • 784
    Udostępnienia

Bruksela bezradna wobec epidemii.Unia Europejska bezradnie rozkłada ręce i patrzy na to, jak koronawirus zbiera śmiertelne żniwo pośród państw członkowskich.

Takie sensacje można było usłyszeć w propagandowej telewizji rządowej.

Nawet w tak trudnych czasach, gdy wszyscy powinniśmy być wspólnotą, TVP razem z Premierem Morawieckim, wykorzystują epidemię do oczerniania UE. Krytykują ją ci, którzy nie tak dawno zarzucali jej, że za bardzo wtrąca się w sprawy państw członkowskich.

Organizacja systemu ochrony zdrowia to obszar, w którym Unia ma bardzo ograniczone pole działania i nie może zmusić państw do konkretnych rozwiązań. Nie ma swoich lekarzy, czy swoich respiratorów, więc ich nie przyśle. Mimo to robi wszystko, co leży w granicach jej kompetencji, by nam pomóc:

Polska będzie największym w Unii beneficjentem funduszu przeznaczonego na walkę ze skutkami epidemii koronawirusa i ma otrzymać ponad 7,4 mld euro. To ponad trzykrotnie więcej, niż przyznano Włochom.

Fundusze mają być dostępne natychmiast, a Bruksela zajmie się „robotą papierkową później”, głosi dokument – cały plan musi być jeszcze zatwierdzony przez Parlament i Radę Europejską.

Pieniądze te mają być przeznaczone na opiekę zdrowotną, krótkoterminowe programy zatrudnienia i wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw, które ucierpiały w wyniku kryzysu.

Źródło : .nowoczesna

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 784
    Udostępnienia

Dodaj komentarz