Kaczyński znalazł sposób na sfinansowanie kampanii wyborczej i spłatę Rydzyka. Zarabi na płynie do dezynfekcji rąk!

Podziel się artykułem:

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zapowiadał start zleconej przez rząd produkcji żelu do dezynfekcji rąk. Państwowa spółka właśnie wypuściła pierwsze partie produktu. Wielu Polaków niemile może jednak zaskoczyć cena płynu, który miał pomóc w ograniczaniu pandemii.

Orlen wypuścił swój własny płyn do dezynfekcji rąk. Cena dla wielu osób może być zaporowa Fot. twitter.com/DanielObajtek

Prezes Prawa i Sprawiedliwość na dużo zobowiązań finansowych. A to musi wspierać kampanię wyborczą, a to musi spłacać Rydzyka za poparcie w wyborach. No i nie zapomnijmy o prywatnej ochronie! Dlatego, Kaczyński wpadł na genialny pomysł zarobku na koronawirusie dzieki PKN Orlen!

Prezes Orlenu poinformował na początku marca, że „w ciągu kilku dni spółka ORLEN Oil rozpocznie produkcję płynów aseptycznych do dezynfekcji rąk”. Była to reakcja państwowej spółki na rządowe wezwanie wynikające z tego, iż w sklepach i aptekach produktów do dezynfekcji zaczęło brakować.

Słowa dotrzymano, przynajmniej jeśli chodzi o produkcję. Rozpoczęły się już pierwsze dostawy płynu na stacje. Jednak wielu Polaków szybko zaskoczyła cena, która nie jest na kieszeń każdego obywatela (szczególnie w okresie, gdy dynamicznie drożeją podstawowe produkty) – wynosi aż 95 zł.

Rzecznika Orlenu nie widzi jednak problemu:

Ze względu na ogromny popyt na światowych rynkach, obserwujemy znaczący wzrost cen surowców do produkcji płynu, w tym certyfikowanego etanolu izopropylowego. Cena detaliczna produktu, ustalona na 95 zł za 5-litrowe opakowanie, została skalkulowana znacznie poniżej średniej rynkowej

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:

Dodaj komentarz