Wysokie kary za złamanie kwarantanny!

Podziel się artykułem:

Żeby zminimalizować ryzyko wybuchu epidemii, premier podjął decyzję o zamknięciu szkół, przedszkoli i uczelni wyższych oraz zawieszenia działania kin i teatrów.

Ma to zapobiegać gromadzeniu się w pomieszczeniu zamkniętym większej liczby osób, co stanowiłoby idealną sytuację do infekowania zdrowych przez chorych.

Niestety zapomniał o kościołach i dopuścił do karygodnego zachowania rozpasanych biskupów, a mianowicie do mega mszy w Świątyni Opatrzności.

Biskupi sprytnie zgromadzili owieczki w jednym miejscu, gdzie wszystkie możliwe zalecenia sanepidu i ministerstwa zdrowia zostały złamane, sami zaś zrezygnowali z obecności. To pokazuje wielką obłudę i zakłamanie kościoła.

Jeśli jednak nie jesteś księdzem to musisz przestrzegać pewnych zasad.

Wraz z rosnąca z dnia na dzień liczbą potwierdzonych przypadków COVID-19 zwiększa się także liczba osób skierowanych na kwarantannę domową, która 10 marca 2020 przekroczyła 1000

Kwarantanna domowa trwa 14 dni, podczas której poddany jej obywatel nie powinien kontaktować się osobiście z innymi ludźmi ani opuszczać miejsca zamieszkania. Policja zadeklarowała, że będzie codziennie odwiedzać izolowane osoby i sprawdzać, czy stosują się do wszystkich zaleceń.

Zasady kwarantanny domowej są proste: objęta nią osoba nie powinna opuszczać wyznaczonego terenu ani spotykać się z innymi ludźmi. Jeśli jest to niemożliwe, powinien zostać utrzymany bezpieczny dystans, a dla zwiększenie bezpieczeństwa osoba podejrzewana o możliwość zarażenia COVID-19 powinna nosić maseczkę.

Złamanie zasad kwarantanny domowej zagrożone jest mandatem karnym w wysokości 5000 zł.

Źródło: Antyradio


Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:

Dodaj komentarz