Profesor Magdalena Środa wypowiedziała się na temat epidemii koronawirusa w kontekście Kościoła katolickiego.

Podziel się artykułem:

Duchowni Kościoła katolickiego – do tej pory – nie są objęci dotkliwymi zakazami w związku z epidemią. Rząd Prawa i Sprawiedliwość myśli, że wirus oszczędzi wiernych. Brawo Kaczyński!

W kościołach dominują ludzie starsi, najbardziej narażeni na zarażenie. Pozostawienie otwartych kościołów to ryzyko. Mszy można słuchać w radio, przeżywać ją za pośrednictwem tv. Modlić można się wszędzie

ocenia dziennikarz Jacek Nizinkiewicz, dziennik „Rzeczpospolita”

Niestety po raz kolejny, polski kościół pokazuje, że jedyne o co się troszczy to wpływy z „tacy”.

Apeluję do Episkopatu o rozważenie zawieszenia otwartych dla wiernych mszy do odwołania. Zamykamy szkoły, placówki kultury, obiekty sportowe, a wszyscy spotkają się w niedziele w kościele? Włoski Kościół podjął jedyną możliwą decyzję

do władz Episkpatu Polski zaapelowała posłanka Katarzyna Lubnauer.

Specyfiką polskiego kleru jest to, że nie uznaje władzy zwierzchniej Watykanu, a jedynym papieżem jaki kiedykolwiek sprawował władzę był Jan Paweł II.

Profesor Magdalena Środa postanowiła skomentować zaistniałą sytuację.

Narzekałam do tej pory, że Kościół znajduje się poza demokracją i jej wszystkimi instytucjami kontroli: ekonomicznej, prawnej, moralnej, obyczajowej, ale dziś okazuje się też, że jest poza kontrolą zdrowotną i medyczną, a nawet sanitarną. Wszystkie zgromadzenia zamknięte prócz modlitewnych. Rozumiem, że katolikom na zdrowiu nie zależy, bo interesują się wyłącznie zbawieniem i ciepłą działka w raju, ale nim ją posiądą mogą zarazić tych, którzy wolą doczesny dobrostan. Poza tym może modlący się katolicy odstąpią swoje miejsca w szpitalach i przychodniach zdrowia, niekatolikom?. W końcu czym jest wiedza medyczna (Kościół zawsze się jej przeciwstawiał) w porównaniu z wiecznością?”

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:

Dodaj komentarz