Polska zamyka granice! Obcokrajowcy nie będą wpuszczani, Polacy wracający do kraju będą poddani kwarantannie! Zamknięte będą również galerie handlowe!

Podziel się artykułem:
  • 156
    Udostępnienia

Po przekroczeniu granicy obywatele Polscy będą skierowani na czternastodniową kwarantannę. Nie możemy sobie też teraz pozwolić na otwarcie granic dla cudzoziemców 

powiedział szef rządu Morawiecki

Wprowadzamy pełne kontrole na granicach. Przywracamy tymczasowo granice z państwami UE. One zostaną odtworzone na 10 dni, a jeśli będzie potrzeba to może 20 kolejny, a potem możliwe, że na miesiąc

Jesteśmy zobowiązani do wykonania kroków, by bezpieczeństwo zdrowotne było utrzymane. Do tego potrzebna jest odpowiedzialność i musimy zminimalizować skutki tej pandemii

kontynuował premier.

Oznacza to, że do Polski będą mogli wjechać jedynie obywatele naszego kraju. Nie wiadomo jak długo taki zakaz ma obowiązywać. Zamknięcie granic dla obcokrajowców premier argumentował tym, że dotychczasowe doświadczenia pokazały, że koronawirus został, jak wyraził się premier „zaimportowany”.

Premier dodał również, że od niedzieli wstrzymane zostaną wszystkie połączenia lotnicze w ruchu międzynarodowym. Dotyczy to również pociągów przekraczających granice. Wewnątrz kraju połączenia lotnicze i kolejowe zostaną zachowane.

Od nocy z soboty na niedzielę ograniczona zostanie działalność centrów handlowych – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Otwarte mają być sklepy spożywcze, drogerie i apteki. Placówki poza galeriami handlowymi nie będą objęte tymi ograniczeniami. Zamknięte mają być także restauracje, bary, puby i kasyna.

Czynne mają być tam tylko sklepy spożywcze, drogerie i apteki, a także pralnie. Restrykcje nie dotyczą sklepów poza galeriami.

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 156
    Udostępnienia

Dodaj komentarz